Комісія за BTC-транзакції сягала $50

Комісія за BTC-транзакції сягала $50

Аномальне зростання комісій зафіксовано у вихідні.

Розмір середньої комісії за транзакцію в мережі Біткоїна у вихідні досяг історичного максимуму – $40, а в моменті доходив до $50. Відповідні дані надає сервіс Mempool.space.

Комісія за BTC-транзакції сягала $50
Джерело: Mempool.space.

Зокрема, 17 грудня за високопріоритетних транзакцій користувачі витрачали 674 сатоші за віртуальний байт (sat/vB) – $40,05. А на день раніше вартість деяких транзакцій перевищувала $50.

Станом на 18 грудня плата за високопріоритетні транзакції знизилася до 231 сатоші за віртуальний байт (sat/vB) – $13,29.

Комісія за BTC-транзакції сягала $50
Джерело: Mempool.space.

Співзасновник компанії Stack Мунеб Алі так прокоментував ситуацію на своїй сторінці в соцмережі X:

«Комісія в мережі Біткоїна сьогодні (в суботу, 16 грудня. – Ред.) перевищила 600 sat/vB. Це збільшення у 600 разів за рік».

На його думку, в ситуації, що склалася, слід подумати про розвиток рішень другого рівня, таких як Lighting Network.

Чому зростають комісії

Одна з головних причин зростання комісії – обмежений розмір блоку в блокчейні Біткоїна, який становить лише 1 МБ. Це обмеження призводить до конкуренції між користувачами за включення їхніх транзакцій до блоку, переважно у періоди високого завантаження мережі. Коли багато користувачів надсилають транзакції одночасно, вони стикаються з потребою збільшувати комісії, щоб їхні транзакції були обрані майнерами для включення до наступного блоку.

Понад те, зростання популярності та вартості біткоїна призводить до збільшення кількості транзакцій, що додатково посилює цю конкуренцію та сприяє збільшенню середнього розміру комісій.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Вплив записів Ordinals

До перевантаження мережі Біткоїна в 2023 році також призвело активне використання записів Ordinals. Вплив протоколу на продуктивність мережі привернув увагу до його ролі у поступовій динаміці транзакцій Біткоїна. У результаті частина біткоїнерів виступила за радикальні методи боротьби з Ordinals.

Крім того, у США Національна база даних вразливостей (NVT) нещодавно додала до реєстру ризик кібербезпеки, який сприяв створенню протоколу Ordinals у 2022 році.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024