Записи Ordinals визнали у США кіберзагрозою

Записи Ordinals визнали у США кіберзагрозою

Національна база даних вразливостей тепер містить інформацію про невзаємозамінні токени на блокчейні Біткоїна.

У США Національна база даних вразливостей (NVT) нещодавно додала у реєстр ризик кібербезпеки, який сприяв створенню протоколу Ordinals у 2022 році. Про це йдеться на сайті регулятора.

Повідомляється, що цей недолік дозволяє обійти обмеження на носії даних у певних версіях Bitcoin Core та Bitcoin Knots, маскуючи дані під код. Вразливість була використана у 2022 та 2023 роках, що призвело до збільшення обсягу нетранзакційних даних, які наповнюють блокчейн, впливаючи на розмір мережі, продуктивність та комісії у мережі.

Включення до переліку NVD означає визнання цієї технології як важливої проблеми кібербезпеки для громадськості, якою опікується Національний інститут стандартів і технологій Міністерства торгівлі США.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке Ordinals

Ordinals – це протокол, що дозволяє інтегрувати додаткові дані безпосередньо в транзакції Біткоїна. Зокрема він дозволяє користувачам прикріплювати різний цифровий контент, такий як зображення, текст або інші медіа, до окремих сатоші. Ці додаткові дані стають неодмінною частиною блокчейну Біткоїна.

Зростання використання записів Ordinals призвело до перевантаження мережі Біткоїна у 2023 році. Це сприяло збільшенню комісій та зростанню часу обробки транзакцій. Вплив протоколу на продуктивність мережі привернув увагу до його ролі у динаміці транзакцій Біткоїна. Він також висвітлив потенційні вразливості, пов'язані з методом, який використовується для додавання нефінансових даних у блокчейн.

Потенційні зміни у протоколі

Деякі біткоїнери виступають за радикальні методи боротьби із записами Ordinals. Зокрема відомий розробник Bitcoin Core Люк Дашжр пропонує зміни у протоколі Біткоїна, що унеможливлять додавання записів Ordinals та BRC-20 токенів.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024