Записи Ordinals можуть зникнути

Записи Ordinals можуть зникнути

Розробник Bitcoin Core Люк Дашжр вважає, що виправлення вразливості в блокчейні Біткоїна унеможливить створення нових токенів BRC-20 і записів Ordinals.

Виправлення вразливості в Біткоїні може унеможливити створення записів Ordinals і токенів BRC-20. Про це написав розробник Bitcoin Core Люк Дашжр на своїй сторінці у соцмережі X.

За його словами, записи Ordinals і токени BRC-20 використовують уразливість Bitcoin Core «спам у блокчейні».

Він пояснив, що з 2013 року код Bitcoin Core дозволяє користувачам встановлювати обмеження на розмір додаткових даних у транзакціях, але Ordinals оминають це обмеження.

Помилка, що дозволяє записам обходити це обмеження, була нещодавно виправлена в останньому оновленні Bitcoin Knots, який є похідним Bitcoin Core з менш перевіреними або неперевіреними функціями, перенесеними з основного коду й інколи підтримуваними за його межами.

Користувачі поцікавилися у розробника, «чи перестануть існувати Ordinals і токени BRC-20», якщо вразливість буде усунено, на що Дашжр відповів: «Правильно». Проте існуючі записи залишаться.

«Bitcoin Core, як і раніше, вразливий у майбутньому релізі v26. Я можу лише сподіватися, що це нарешті буде виправлено до виходу v27 наступного року», – додав розробник.

Про записи Ordinals

Протокол Ordinals запущено у січні 2023 року розробником Кейсі Родармором. Він дозволяв користувачам записувати дані в сатоші – найменшому номіналі біткоїна.

В останні кілька днів у мережі Біткоїна спостерігалося підвищене навантаження через зростання числа записів.

За даними mempool.space, сьогодні налічується понад 275 000 непідтверджених транзакцій, а середня вартість середньопріоритетної транзакції зросла приблизно до $14 із $1,5.

Дашжр рішуче виступає проти записів Ordinals і стверджує, що «збитки, які вони завдають Біткоїну та користувачам BTC (включаючи майбутніх користувачів), величезний і незворотний».

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Як розробники Bitcoin Ordinals залучають інвестиції

Попри відсутність консенсусу всередині Біткоїн-спільноти щодо Ordinals, нещодавно стартап OrdinalsBot залучив фінансування у розмірі понад $1 млн. OrdinalsBot – це сервіс, який дозволяє створити токен з будь-якого цифрового файлу, чи то зображення, текст, звукозапис чи анімація. Для цього потрібно підключити свій гаманець і завантажити потрібний файл. Після цього токен буде створено й він з'явиться у вказаному гаманці.

За допомогою залучених фінансів проєкт OrdinalsBot розширить свої API-пропозиції та вдосконалить послуги із записів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024