Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Сема Бенкмана-Фріда визнали винним, резерви MicroStrategy зростають, White Paper Біткоїна вже 15 років, Marathon Digital майнить на звалищах, блок біткоїна здобув соло-майнер, Tether видав кредит європейському майнеру, у США політик приймає пожертвування у BTC.

Суд визнав винним засновника FTX

Колишнього генерального директора і засновника біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда визнано присяжними винним за всіма сімома пунктами звинувачення під час судового процесу в Нью-Йорку після чотирьох годин обговорення.

Остаточний вирок суд має ухвалити 28 березня 2024 року.

Резерви MicroStrategy зросли до 158 400 BTC

Виробник програмного забезпечення для бізнес-аналітики, компанія MicroStrategy придбала 155 BTC на загальну суму $5,3 млн, поповнивши свої запаси до 158 400 біткоїнів.

Купівля відбулася, попри активне зростання курсу головного цифрового активу.

White Paper Біткоїна виповнилося 15 років

31 жовтня 2023 року виповнилося рівно 15 років від дня публікації White Paper Біткоїна. Це дев'ятисторінковий технічний документ, у якому автор головного цифрового активу Сатоші Накамото описав проєкт, його архітектуру та спосіб взаємодії з користувачами.

У документі Біткоїн представлений як ефективніша форма грошей, не пов'язана з традиційною банківською моделлю.

Своєю чергою голова Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) Гері Генслер привітав Біткоїн-спільноту з річницею White Paper Біткоїна.

Marathon Digital почав майнити на сміттєзвалищах

Майнінгова компанія Marathon Digital запустила пілотний проєкт з видобутку біткоїнів в американському штаті Юта. Він унікальний тим, що для майнінгу використовується метан, отриманий з відходів на сміттєзвалищах.

У межах тесту компанія вже розгорнула обладнання потужністю 280 кіловат. У цьому йому допомогла фірма Nodal Power, що спеціалізується на відновлюваній енергетиці.

Соло-майнер знову видобув блок біткоїна

Соло-майнер за допомогою свого обладнання з хешрейтом 11 PH/s 29 жовтня зміг включити блок до блокчейну Біткоїна. Майнер отримав винагороду у розмірі 6,25 BTC (близько $217 000) та комісійні 0,09 BTC. Обчислювальна потужність мережі на той момент становила 445,4 EH/s – один із найвищих показників за останній час.

Найбільший європейський майнер отримав $610 млн від Tether

Емітент стейблкоїнів Tether (USDT) надав 575 млн євро ($610 млн) у межах кредитної лінії німецькій майнінговій біткоїн-компанії Northern Data AG.

Залучені кошти Northern Data AG спрямує на розвиток свого бізнесу. Зокрема, головну увагу буде приділено придбанню додаткового обладнання та масштабуванню операцій з видобутку біткоїнів із використанням технології рідинного охолодження.

У США сенатор почав приймати пожертвування у BTC

Американський сенатор Тед Круз почав приймати біткоїни як пожертвування на свою передвиборчу кампанію.

Проведенню транзакцій сприятиме компанія OpenNode, що займається біткоїн-платежами. Пожертвування на користь кампанії сенатора можуть бути здійснені через основну мережу та за допомогою протоколу другого рівня Lightning Network.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023