White Paper Біткоїна виповнилося 15 років

White Paper Біткоїна виповнилося 15 років

Технічний документ, який описує принципи роботи Біткоїна, Сатоші Накамото опублікував 31 жовтня 2008 року.

31 жовтня 2023 року виповнюється рівно 15 років від дня публікації White Paper Біткоїна. Це дев'ятисторінковий технічний документ, у якому автор головного цифрового активу Сатоші Накамото описав проєкт, його архітектуру та спосіб взаємодії з користувачами.

«Повністю однорангова версія електронних грошей, що дозволяє надсилати онлайн-платежі безпосередньо від однієї сторони до іншої, минаючи фінансові установи», – йдеться у передмові до документа.

У цьому документі Біткоїн представлено як найефективнішу форму грошей, не пов'язану з традиційною банківською моделлю. У ній також подано технічні деталі того, як мережа Біткоїна дозволяє здійснювати однорангові транзакції без посередників. У White Paper пояснюється, як мережа захищена від цензури та атак подвійного витрачання.

Розвиток Біткоїна

З моменту появи в 2009 році Біткоїн пройшов шлях від експериментального проєкту до світового феномена. На початку свого існування він був лише предметом інтересу вузького кола ентузіастів і технологічних гіків. Проте згодом завдяки своїм унікальним властивостям – децентралізації, незмінності та відкритості – Біткоїн почав привертати увагу широкої аудиторії, зокрема інвесторів, підприємців і навіть державних структур.

Протягом останніх років Біткоїн неодноразово зазнавав критики, випробувань і навіть спроб регулювання. Незважаючи на це, його адаптація та визнання лише посилювалися. Великі інституційні гравці почали долучатися до екосистеми, а технологія блокчейн, що лежить в основі Біткоїна, знайшла застосування в різних сферах. Сьогодні Біткоїн є не лише цінним активом, а й символом нової ери цифрової економіки.

Що таке White Paper Біткоїна
Що таке White Paper Біткоїна
31 жовтня 2008 року Сатоші Накамото опублікував White Paper (англ. «біла книга»)...
WTFbit 31 жовтня 2022

Як поговорити із Сатоші Накамото

Першу в світі модель штучного інтелекту (ШІ) Spirit of Satoshi, орієнтовану на Біткоїн, яка має здійснити революцію в розумінні та доступності знань про Біткоїн, розробники анонсували ще в першій половині літа.

Наголошується, що це велика мовна модель, побудована на базових знаннях і цінностях Біткоіна. У релізі йдеться про те, що розроблення обумовлене потребою надати альтернативу узагальненим мовним моделям і зберегти колективний розум Біткоїн-спільноти.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024