Суд визнав винним засновника FTX

Суд визнав винним засновника FTX

Остаточний вирок Сему Бенкману-Фріду оголосять 28 березня 2024 року.

Колишнього генерального директора і засновника компанії FTX Сема Бенкмана-Фріда визнано присяжними винним за всіма сімома пунктами обвинувачення під час судового процесу в Нью-Йорку після чотирьох годин обговорення. Про це повідомляє Cointelegraph.

Остаточний вирок суд має постановити 28 березня 2024 року. На пресконференції прокурор Південного округу Нью-Йорка Даміан Вільямс назвав злочини Бенкмана-Фріда «багатомільярдною схемою, покликаною зробити його королем криптовалют», та одним із найбільших фінансових шахрайств в історії США. Покарання за кожним із звинувачень становить від 5 до 20 років позбавлення волі.

Інші ключові керівники FTX, включаючи колишню генеральну директорку Alameda Керолайн Еллісон, співзасновника FTX Гері Ванга та колишнього керівника інженерного відділу FTX Нішада Сінгха, визнали себе винними за різними пунктами обвинувачення та співпрацювали з урядом, надаючи свідчення проти Бенкмана-Фріда протягом п'ятитижневого процесу.

Сам Бенкман-Фрід не визнає себе винним, він заперечував будь-які правопорушення у відносинах FTX з Alameda і намагався дистанціюватися від прийнятих ключових рішень.

«Ми поважаємо рішення присяжних. Але ми дуже розчаровані результатом. Пан Бенкман-Фрід стверджує, що він не винний, і продовжуватиме рішуче боротися з висунутими проти нього звинуваченнями», – заявив адвокат Марк Коен.

Історія краху FTX

Бізнесмен Сем Бенкман-Фрід створив одну з найбільших у світі бірж, але через непрозорість і зловживання все завершилося крахом, наслідки якого позначилися на всьому ринку.

Журналісти з'ясували, що підконтрольна компанія Бенкмана-Фріда має велику кількість нічим не забезпечених токенів FTT. Це стало сигналом для клієнтів, які почали масово робити запити на виведення коштів.

Бенкмана-Фріда заарештували на Багамських Островах 13 грудня. Прокуратура звинуватила його в розтраті коштів клієнтів для інвестицій в Alameda Research, а також на підтримку політичних партій і купівлю нерухомості.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Свідчення Керолайн Еллісон

Колишня гендиректорка Alameda Research Керолайн Еллісон 10 жовтня надала свідчення в суді про шахрайство за вказівкою Бенкмана-Фріда. Вона визнала, що маніпулювала балансами, щоб фінансове становище Alameda Research виглядало менш ризикованим для інвесторів, і розповіла, що Alameda позичала кошти у FTX для власних інвестицій.

При цьому нативний токен біржі FTT використовувався як забезпечення отримання кредитів від Genesis. Таким чином, Alameda Research мала доступ до додаткових коштів, які не могли б бути отримані за умови об'єктивного висвітлення фінансового стану компанії.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024