Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

MicroStrategy збільшила запас BTC, застосунок Damus залишиться в App Store, Lightning Network зацікавила Santander, пропускна здатність LN зростає, МВФ не бачить сенсу в забороні BTC, у мережі Біткоїна дедалі менше китів, Riot Platforms наростить хешрейт, Fidelity оформила заявку на біткоїн-ETF.

Microstrategy докупила 12 333 BTC

Компанія MicroStrategy придбала ще 12 333 BTC за $347 млн. Станом на 27 червня 2023 року компанія купила 152 333 $BTC, витративши близько $4,52 млрд. Таким чином у середньому покупка 1 BTC коштувала MicroStrategy $29 668.

За підсумками першого кварталу 2023 року MicroStartegy отримала прибуток у розмірі $94 млн. Загальна виручка за перший квартал становила $121,9 млн.

App Store не видалятиме застосунок Damus

Застосунок Damus для децентралізованої соціальної мережі Nostr не видалятимуть з магазину застосунків App Store. Для цього розробникам довелося змінити застосунок Damus, «пожертвувавши» функцією zaps, перемістивши її у профілі користувачів.

Таким чином, у новій версії Damus більше не буде можливості надсилати чайові за пости, що, на думку Apple, еквівалентно продажу цифрового контенту.

Найбільший банк Іспанії зацікавився Lightning Network

За оцінками найбільшого банку Іспанії Santander, представленими 27 червня, Lightning Network здатна обробляти мільйони транзакцій за секунду, що у 100 разів перевищує показники платіжної системи Visa.

Гендиректор банку Джессі Шрейдер зазначив, що Santander визнає потенціал Lightning, на відміну від інших компаній, які приймають її за потребою з метою дотримання законодавства.

Lightning Network досягла рекордної пропускної спроможності

Lightning Network встановила новий рекорд – кількість BTC у платіжних каналах мережі 24 червня досягла 5630 BTC.

Обсяг мережі у доларах США також досяг історичного максимуму, перевищивши $172 млн. За останні 12 місяців потужність Lightning Network збільшилася на 42%.

МВФ не рекомендує забороняти цифрові активи

У заяві МВФ від 22 червня йдеться про те, що заборона цифрових активів може виявитися неефективним підходом для країн у довгостроковій перспективі.

Зокрема, у фонді наголосили, що кілька країн повністю заборонили цифрові активи, але з огляду на їхні ризики такий підхід може виявитися неефективним у довгостроковій перспективі.

У мережі Біткоїна стає дедалі менше китів

Кількість китів (адреси з балансом понад 1000 BTC) за останні два з половиною роки знизилася майже на 500.

Так, з 2169 китів (пікове значення), що налічувалися у 2021 році, станом сьогодні їхня кількість зменшилася до 1672, тобто на 497 китів (23%).

Riot Platforms збільшить хешрейт на 60%

Найбільша у США майнінгова компанія Riot Platforms оголосила про партнерство з виробником ASIC-майнерів MicroBT, що дасть можливість наростити хешрейт більш ніж на половину до наступного халвінгу 2024 року.

Результатом такої колаборації стане перенесення виробництва компанією MicroBT у США. До того ж це забезпечить майнерами дата-центри Riot у Корсикані (штат Техас), що значно збільшить потужності компанії до 1,6 ГВт.

Fidelity подала повторну заявку на біткоїн-ETF

Компанія Fidelity Investments 29 червня подала до Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) повторну заявку на запуск спотового біткоїн-ETF. Згідно з документом, кастодіаном Wise Origin Bitcoin Trust виступить дочірня компанія Fidelity Digital Assets Services, спонсором стане FD Funds Management.

На цей крок компанія пішла після того, як кілька інших великих інвестиційних компаній також подали аналогічні заявки, зміцнюючи позиції біткоїна як затребуваного активу серед традиційних інвесторів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024