App Store не видалятиме застосунок Damus

App Store не видалятиме застосунок Damus

Розробникам клієнта для соцмережі Nostr довелося прибрати функцію zaps для BTC-мікроплатежів.

Застосунок Damus для децентралізованої соціальної мережі Nostr не видалятимуть з магазину застосунків App Store. Відповідне рішення було ухвалено 28 червня, передає CoinDesk.

Для цього розробникам довелося змінити застосунок Damus, «пожертвувавши» функцією zaps, перемістивши її в профілі користувачів.

Таким чином, у новій версії Damus більше не буде можливості надсилати чайові за пости, що, на думку Apple, еквівалентно продажу цифрового контенту, але користувачі, як і раніше, зможуть відправляти BTC-мікроплатежі один одному на рівні профілів.

Критика з боку спільноти

Компанія Apple піддалася шквалу критики з боку Біткоїн-спільноти через погрози видалити застосунок Damus. Зокрема, колишній гендиректор Twitter Джек Дорсі поскаржився, що технологічний гігант «перешкоджає прийняттю Біткоїна, встановлюючи занадто жорсткі правила, коли йдеться про застосунки в App Store, дружні до цього цифрового активу».

Автор Damus Вільям Казарін заявив, що теж стурбований політикою Apple. Однак він уже перейшов до додавання нових функцій у свій застосунок після досягнення компромісу.

Віднедавна у маркетплейсі App Store діють нові правила – Apple хоче контролювати всі транзакції через свої сервіси та стягує до 30% комісії. Також нещодавно App Store почав блокувати застосунки, які підтримують перекази Lightning, оскільки їх неможливо відстежувати та стягувати комісію.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загрози видалити Damus та можливі наслідки

Два тижні тому в Apple заявили, що в їхньому магазині не має бути застосунків з інтегрованими BTC-мікроплатежами.

Своєю чергою, розробники Damus відзначили, що якщо їхній застосунок буде видалено з App Store, то люди не зможуть вільно здійснювати однорангові операції на платформі, це матиме величезні наслідки для всієї екосистеми застосунків з інтеграцією Lightning і v4v.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023