App Store не видалятиме застосунок Damus

App Store не видалятиме застосунок Damus

Розробникам клієнта для соцмережі Nostr довелося прибрати функцію zaps для BTC-мікроплатежів.

Застосунок Damus для децентралізованої соціальної мережі Nostr не видалятимуть з магазину застосунків App Store. Відповідне рішення було ухвалено 28 червня, передає CoinDesk.

Для цього розробникам довелося змінити застосунок Damus, «пожертвувавши» функцією zaps, перемістивши її в профілі користувачів.

Таким чином, у новій версії Damus більше не буде можливості надсилати чайові за пости, що, на думку Apple, еквівалентно продажу цифрового контенту, але користувачі, як і раніше, зможуть відправляти BTC-мікроплатежі один одному на рівні профілів.

Критика з боку спільноти

Компанія Apple піддалася шквалу критики з боку Біткоїн-спільноти через погрози видалити застосунок Damus. Зокрема, колишній гендиректор Twitter Джек Дорсі поскаржився, що технологічний гігант «перешкоджає прийняттю Біткоїна, встановлюючи занадто жорсткі правила, коли йдеться про застосунки в App Store, дружні до цього цифрового активу».

Автор Damus Вільям Казарін заявив, що теж стурбований політикою Apple. Однак він уже перейшов до додавання нових функцій у свій застосунок після досягнення компромісу.

Віднедавна у маркетплейсі App Store діють нові правила – Apple хоче контролювати всі транзакції через свої сервіси та стягує до 30% комісії. Також нещодавно App Store почав блокувати застосунки, які підтримують перекази Lightning, оскільки їх неможливо відстежувати та стягувати комісію.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загрози видалити Damus та можливі наслідки

Два тижні тому в Apple заявили, що в їхньому магазині не має бути застосунків з інтегрованими BTC-мікроплатежами.

Своєю чергою, розробники Damus відзначили, що якщо їхній застосунок буде видалено з App Store, то люди не зможуть вільно здійснювати однорангові операції на платформі, це матиме величезні наслідки для всієї екосистеми застосунків з інтеграцією Lightning і v4v.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024