App Store не видалятиме застосунок Damus

App Store не видалятиме застосунок Damus

Розробникам клієнта для соцмережі Nostr довелося прибрати функцію zaps для BTC-мікроплатежів.

Застосунок Damus для децентралізованої соціальної мережі Nostr не видалятимуть з магазину застосунків App Store. Відповідне рішення було ухвалено 28 червня, передає CoinDesk.

Для цього розробникам довелося змінити застосунок Damus, «пожертвувавши» функцією zaps, перемістивши її в профілі користувачів.

Таким чином, у новій версії Damus більше не буде можливості надсилати чайові за пости, що, на думку Apple, еквівалентно продажу цифрового контенту, але користувачі, як і раніше, зможуть відправляти BTC-мікроплатежі один одному на рівні профілів.

Критика з боку спільноти

Компанія Apple піддалася шквалу критики з боку Біткоїн-спільноти через погрози видалити застосунок Damus. Зокрема, колишній гендиректор Twitter Джек Дорсі поскаржився, що технологічний гігант «перешкоджає прийняттю Біткоїна, встановлюючи занадто жорсткі правила, коли йдеться про застосунки в App Store, дружні до цього цифрового активу».

Автор Damus Вільям Казарін заявив, що теж стурбований політикою Apple. Однак він уже перейшов до додавання нових функцій у свій застосунок після досягнення компромісу.

Віднедавна у маркетплейсі App Store діють нові правила – Apple хоче контролювати всі транзакції через свої сервіси та стягує до 30% комісії. Також нещодавно App Store почав блокувати застосунки, які підтримують перекази Lightning, оскільки їх неможливо відстежувати та стягувати комісію.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загрози видалити Damus та можливі наслідки

Два тижні тому в Apple заявили, що в їхньому магазині не має бути застосунків з інтегрованими BTC-мікроплатежами.

Своєю чергою, розробники Damus відзначили, що якщо їхній застосунок буде видалено з App Store, то люди не зможуть вільно здійснювати однорангові операції на платформі, це матиме величезні наслідки для всієї екосистеми застосунків з інтеграцією Lightning і v4v.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024