Застосунок для соцмережі Nostr видалять з AppStore

Застосунок для соцмережі Nostr видалять з AppStore

У Apple заявили, що в їхньому магазині не має бути застосунків з інтегрованими BTC-мікроплатежами.

Застосунок Damus децентралізованої соціальної мережі Nostr буде видалено з AppStore за два тижні. Про це повідомляється на сторінці Damus у Twitter.

«В Apple кажуть, що функція zaps (мікроплатежі у біткоїнах) не дозволена на їхній платформі, оскільки вони «можуть використовуватися» творцями контенту для його продажу. І це саме перед тим, як ми збираємося виступити на форумі свободи в Осло із доповіддю про те, як децентралізовані соціальні мережі з інтеграцією Lightning несуть фінансову свободу в маси...», – повідомили представники Damus.

Вони також зазначили, що якщо люди не зможуть вільно здійснювати однорангові угоди на їхній платформі, це матиме величезні наслідки для всієї екосистеми застосунків з інтеграцією Lightning та v4v.

Що таке Damus

Damus розпочала роботу з 1 лютого 2023 року. Відразу після запуску Damus потрапила до топ-10 безкоштовних застосунків AppStore у США. Напередодні релізу розробників підтримав засновник Twitter Джек Дорсі, він пожертвував проєкту 14 BTC.

Damus позиціює себе як застосунок для децентралізованої соціальної мережі Nostr, яку контролюють самі користувачі. Застосунок побудовано на мережі Nostr, яка забезпечує наскрізний обмін особистими повідомленнями без використання серверів за допомогою ретрансляторів.

Damus має функцію монетизації контенту, яка дозволяє користувачам отримувати сатоші за перегляди постів.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Інші продукти на базі Nostr

У квітні дослідники Біткоїна представили White Paper проєкту Civ Kit, метою якого є створення пірингової електронної ринкової системи, яка буде загальнодоступною та стійкою до цензури. Civ Kit об'єднала архітектуру Nostr та Lightning Network, надаючи пріоритет конфіденційності та безпеці через ескроу-угоди та децентралізовану ідентифікацію.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023