На базі Nostr та Lightning пропонують створити маркетплейс

На базі Nostr та Lightning пропонують створити маркетплейс

P2P-проєкт під назвою Civ Kit буде загальнодоступним та стійким до цензури.

Дослідники Біткоїна представили White Paper проєкту Civ Kit, що має на меті створення пірингової електронної ринкової системи, яка буде загальнодоступною та стійкою до цензури. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Civ Kit поєднує в собі архітектуру Nostr та Lightning Network, і надає пріоритет «конфіденційності та безпеці через ескроу-угоди, децентралізовану ідентифікацію, модерацію, протокол обміну повідомленнями P2P та оракули KYP для прийняття рішень», – йдеться в пресрелізі. Система спрямована на підтримку всіх видів торгівлі, включаючи товари та послуги.

За словами розробників, Civ Kit буде відповідати тим же стандартам відкритого коду і прозорості, що і Bitcoin Core і libsecp256k1.

Хто стоїть за ідеєю Civ Kit

Авторами White Paper Civ Kit є Антуан Ріард, Ніколас Грегорі та Рей Юссеф, які поділилися документом зі спільнотою розробників Біткоїна для отримання відгуків.

Грегорі бере участь у розробці інфраструктури Біткоїна з 2016 року і сподівається, що ця ініціатива сприятиме розвитку циркулярної економіки Біткоїна.

Юссеф своєю чергою заявив, що він прагне продовжити справу Сатоші Накамото, щоб надати світові можливість побудувати вільні ринки.

«Індустрія P2P піддається нападкам з боку різних держав, які живляться за допомогою централізованих фіатних валют і контролю, який вони здійснюють. Водночас мільярди людей були відкинуті до небуття цією невдалою системою. Біткоїн – це рішення, і ми не відступимо», – заявив Юссеф.

Команда, яка розробляла концепцію Civ Kit, також працює над тим, щоб інтегрувати дослідження в Noones, нову компанію, яка займається питаннями фінансової свободи на Глобальному Півдні.

Що таке White Paper Біткоїна
Що таке White Paper Біткоїна
31 жовтня 2008 року Сатоші Накамото опублікував White Paper (англ. «біла книга»)...
WTFbit 31 жовтня 2022

Фінансова P2P-свобода

На початку квітня 2023 року команда біткоїн-підприємців анонсувала випуск додатка Noones для фінансових комунікацій та торгівлі біткоїнами в країнах з низьким або середнім доходом в Азії, Африці, Латинській Америці та Карибському басейні.

Noones поєднує в собі месенджер для угод у режимі пірингу, біткоїн-гаманець, який працює за собівартістю, та P2P-маркетплейс – платформу для прямої торгівлі біткоїнами між користувачами, без участі третьої сторони.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023