МВФ не рекомендує забороняти цифрові активи

МВФ не рекомендує забороняти цифрові активи

Регулятор вважає, що їхня повна заборона може виявитися неефективною у довгостроковій перспективі.

Заборона цифрових активів може виявитися неефективним підходом для країн у довгостроковій перспективі. Про це йдеться у заяві Міжнародного валютного фонду, зробленій 22 червня, повідомляє The Block.

«Хоча кілька країн повністю заборонили цифрові активи, враховуючи їхні ризики, такий підхід може виявитися неефективним у довгостроковій перспективі», – йдеться у заяві МВФ, адресованій центробанкам Латинської Америки та країн Карибського басейну.

У МВФ заявили, що «регіону слід зосередитись на усуненні факторів, які стимулюють попит на цифрові валюти, та на підвищенні прозорості через облік операцій із такими активами у національній статистиці».

Як змінилася позиція МВФ

Остання позиція МВФ контрастує з коментарями, зробленими представниками фонду в лютому 2023 року. Зокрема, тоді Фонд розробив рекомендації не надавати цифровим активам статусу офіційної валюти або законного платіжного засобу.

При цьому у МВФ вважають, що заборона біткоїна і криптовалют – не найкращий вихід, проте кілька директорів МВФ заявили, що такий варіант виключати не варто.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Популярність біткоїна у Латинській Америці

За даними МВФ, такі латиноамериканські країни, як Бразилія, Аргентина, Колумбія та Еквадор, у 2022 році увійшли до Топ-20 провідних країн із глобального впровадження біткоїна та криптовалют. 12 із 19 юрисдикцій регіону, опитаних МВФ у середині 2022 року, або вже мають спеціальну нормативну базу, або перебувають у процесі її створення.

У 2021 році Сальвадор надав біткоїну статус законного платіжного засобу, що в результаті сприятливо позначилося на зростанні ВВП цієї країни. Інші країни регіону досягають значного прогресу у впровадженні цифрових активів для розширення фінансової доступності або зниження вартості транскордонних платежів.

У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу Для реалізації ініціативи Hashlabs Mining збирається використовувати пристрої ASIC WhatsMiner M63S. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Кошти надходять на банківські рахунки користувачів через місяць після оновлення таблиці. Володимир Гришенко 23 квітня 2024