МВФ не рекомендує забороняти цифрові активи

МВФ не рекомендує забороняти цифрові активи

Регулятор вважає, що їхня повна заборона може виявитися неефективною у довгостроковій перспективі.

Заборона цифрових активів може виявитися неефективним підходом для країн у довгостроковій перспективі. Про це йдеться у заяві Міжнародного валютного фонду, зробленій 22 червня, повідомляє The Block.

«Хоча кілька країн повністю заборонили цифрові активи, враховуючи їхні ризики, такий підхід може виявитися неефективним у довгостроковій перспективі», – йдеться у заяві МВФ, адресованій центробанкам Латинської Америки та країн Карибського басейну.

У МВФ заявили, що «регіону слід зосередитись на усуненні факторів, які стимулюють попит на цифрові валюти, та на підвищенні прозорості через облік операцій із такими активами у національній статистиці».

Як змінилася позиція МВФ

Остання позиція МВФ контрастує з коментарями, зробленими представниками фонду в лютому 2023 року. Зокрема, тоді Фонд розробив рекомендації не надавати цифровим активам статусу офіційної валюти або законного платіжного засобу.

При цьому у МВФ вважають, що заборона біткоїна і криптовалют – не найкращий вихід, проте кілька директорів МВФ заявили, що такий варіант виключати не варто.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Популярність біткоїна у Латинській Америці

За даними МВФ, такі латиноамериканські країни, як Бразилія, Аргентина, Колумбія та Еквадор, у 2022 році увійшли до Топ-20 провідних країн із глобального впровадження біткоїна та криптовалют. 12 із 19 юрисдикцій регіону, опитаних МВФ у середині 2022 року, або вже мають спеціальну нормативну базу, або перебувають у процесі її створення.

У 2021 році Сальвадор надав біткоїну статус законного платіжного засобу, що в результаті сприятливо позначилося на зростанні ВВП цієї країни. Інші країни регіону досягають значного прогресу у впровадженні цифрових активів для розширення фінансової доступності або зниження вартості транскордонних платежів.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023