Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Коли Україна узаконить Біткоїн, що спровокувало падіння курсу BTC, конференція Oslo Freedom Forum, AppStore заблокував оновлення гаманця Zeus і хоче видалити клієнт для Nostr, Blockstream випустить «асік», BlackRock хоче запустити біткоїн-ETF, Bitgo не вдалося засудити Galaxy.

Україна може узаконити Біткоїн вже у вересні

Законопроєкт про оподаткування біткоїна та криптоактивів, розроблений Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, мають презентувати у Верховній Раді України 14 червня, а ухвалити – у вересні. Регулятор планує стягувати податок із прибутку від цифрових активів у розмірі 19,5%: 18% – податкова ставка та 1,5% – військовий збір.

ФРС спровокувала падіння курсу BTC

Курс біткоїна 15 червня впав на 3,7% і вперше за три місяці виявився нижчим за рівень $25 000.

Федеральна резервна система (ФРС) США вперше за останні 10 засідань відмовилася від підвищення відсоткових ставок. Хоча рішення щодо майбутньої динаміки процентної ставки ще не прийняті, більшість інвесторів сприйняли ці заяви песимістично.

Oslo Freedom Forum: Біткоїн, свобода і демократія

Цього тижня в Осло (Норвегія) відбулася велика конференція, присвячена захисту прав людини та боротьбі з різними проявами тиранії. Біткоїн традиційно розглядається як основний інструмент досягнення глобальної фінансової свободи.

AppStore заблокував оновлення гаманця Zeus

Магазин застосунків App Store заблокував нову версію гаманця Zeus. В Apple вважають, що застосунок сприяє передачі віртуальної валюти, але не стосується будь-якої біржі або ліцензованої фінансової установи. Щоб розв'язувати цю проблему, треба надати документальне підтвердження: ліцензії та дозволи.

Застосунок для соцмережі Nostr видалять з App Store

Застосунок Damus децентралізованої соціальної мережі Nostr буде видалено з App Store протягом двох тижнів.

В Apple заявили, що функція zaps (мікроплатежі в біткоїнах) не дозволена на їхній платформі, тому що її «можуть використовувати» творці контенту для його продажу.

Blockstream розробляє ASIC-майнер

Компанія Blockstream планує у третьому кварталі 2024 року представити свій перший ASIC-майнер.

У 2021 році Blockstream придбала ізраїльського виробника майнінгового обладнання Spondoolies і залучила його основну команду до свого майнінгового підрозділу, який очолив Кріс Кук, а колишній генеральний директор Spondoolies Ассаф Гілбоа обійняв посаду виконавчого віцепрезидента.

BlackRock подала заявку на створення біткоїн-ETF

Найбільша управляюча активами компанія BlackRock подала заявку на створення біржового фонду біткоїн-ETF (exchange-traded fund).

Для створення біткоїн-ETF компанія BlackRock обрала сервіс Coinbase Custody як кастодіальне рішення. Пропонований ETF порівнюватиметься з індексами, що надаються CF Benchmarks – провідним постачальником індексів інституційного рівня. Індекси складатимуться з цінових даних із шести бірж: Coinbase, Kraken, Gemini, Bitstamp, itBit та LMAX Digital.

Bitgo не змогла відсудити $100 млн у Galaxy Digital

Суд США відхилив позов, поданий кастодіальною компанією BitGo проти однієї з найбільших інвестиційних компаній Galaxy Digital.

У позові йшлося про злиття, що не відбулося, яке було раніше погоджено у 2021 році. BitGo стверджувала, що Galaxy Digital не виконала своєї частини угоди та «збиралася притягнути опонента до юридичної відповідальності за неправомірне рішення про розірвання угоди про злиття».

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023