ФРС спровокувала падіння курсу BTC

ФРС спровокувала падіння курсу BTC

Пресконференція Голови ФРС Джерома Пауелла викликала значне занепокоєння в інвесторів.

Курс біткоїна протягом останньої доби впав на 3,7% та вперше за три місяці опинився нижче рівня у $25 000. Про це свідчать дані CoinGecko.

Федеральна резервна система (ФРС) США вперше за останні 10 засідань відмовилася від підвищення процентних ставок. Наразі базова облікова ставка знаходиться у діапазоні 5-5,25%, що відповідає максимуму за останні 15 років.

ФРС спровокувала падіння курсу BTC
Курс BTC/USD за останні 24 години. Джерело: CoinGecko.

Проте виступ Голови ФРС Джерома Пауелла окреслив плани щодо подальшої боротьби з інфляцією, доки вона не знизиться до цільового рівня у 2% на рік. Хоча рішення щодо майбутньої динаміки процентної ставки ще не прийняті, більшість інвесторів сприйняли ці заяви з песимізмом.

Очікування учасників ринку

Джером Пауелл також зазначив, що регулятор уже близький до піка ставок цього циклу. Більшість інвесторів інтерпретує це як високу ймовірність ще одного підвищення на наступному засіданні у липні й продовження стримувальної грошово-кредитної політики.

Консенсус-прогноз експертів засвідчує, що регулятор може ще раз підвищити ставки на 25 б. п., після чого вони, вірогідно, досягнуть максимуму. Дані ф’ючерсних контрактів вказують на ймовірність у 72% ще одного підвищення ставок до 5,25-5,5% наступного місяця.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Динаміка курсу біткоїна

Минулого тижня курс біткоїн знизився на 2,3% на тлі позовів Комісії з цінних паперів та бірж проти великих бірж Binance та Coinbase. Проте від початку року біткоїн зріс на 50% та є одним із найдинамічніших активів.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023