Курс біткоіна

Графік ціни біткоїна

Біткоін-калькуляторЯк формується ціна біткоїна

Багато людей сприймають біткоїн як інвестиційний актив і хочуть зрозуміти, як працює його ціноутворення.

Курс біткоїна формується згідно з економічними законами й залежить від попиту та пропозиції. Втім, на відміну від інших активів, пропозиція біткоїна фіксована – 21 млн BTC.

Щодо попиту, то біткоїном цікавляться для різних цілей: хтось використовує BTC як засіб накопичення, хтось для платежів, інші – для спекуляцій.

Оскільки біткоїн ще молодий актив, на його курс також можуть впливати регуляторні ініціативи. Певні країни можуть намагатися обмежити використання BTC, або навіть його заборонити – на це ціна BTC може відреагувати тимчасовим падінням.

Водночас ціна біткоїна може зростати, якщо, наприклад, якась держава зробить його офіційним платіжним засобом.

Втім, попри тимчасову волатильність, у майбутньому курс біткоїна буде лише зростати, бо з роками BTC ставатиме все більш дефіцитним.

Мінімальна та максимальна ціна біткоїна

12 січня 2009 року Сатоші Накамото - винахідник біткоїна, здійснив першу біткоїн-транзакцію, відправивши 10 BTC криптографу Хелу Фінні. Можна сказати, що на той момент біткоїн ще не мав ціни.

Вперше біткоїн використали як гроші 22 травня 2010 року. В той день програміст з Лас-Вегаса Ласло Хейніц, придбав дві піци за 10 000 BTC, що на той момент було еквівалентно $25.

З того часу біткоїн регулярно зростав у вартості й неодноразово встановлював рекорди. Наприклад, у грудні 2017 року його ціна підскочила майже до $20 000. Хоч вона згодом знизилася та тривалий час не могла повернутися до пікових значень, про біткоїн заговорив весь світ.

Але ж якою була найбільша ціна біткоїна? У листопаді 2021 року вона піднялася вище $67 000. І багато хто вважає, що це не межа. Деякі експерти та аналітики впевнені, що вартість біткоїна здатна досягти позначки в $1 млн.

Де придбати біткоїни

Існує багато способів придбати біткоїни. Ось основні з них:

  1. Через біткоїн-біржу.
  2. За допомогою обмінників.
  3. Безпосередньо в інших користувачів під час особистої зустрічі або онлайн.
  4. Через біткоїн-банкомати.

Де зберігати біткоїни

Біткоїн-гаманець – це апаратний продукт чи програмне забезпечення, призначене для зберігання біткоїнів. Відповідно такі гаманці бувають або у вигляді фізичного носія, або у вигляді мобільного додатку, браузерного розширення чи сайту.

Багато хто вважає апаратні гаманці найкращим способом захисту біткоїнів. Ці гаманці мають форму фізичного пристрою, що захищає ключі користувача, шифруючи всю інформацію, та надає доступ користувачеві через пароль або seed-фразу.

Будь-який гаманець, що не має фізичного формату, вважається програмним гаманцем. Вони можуть існувати на будь-якому комп'ютері чи смартфоні. Деякі програмні гаманці, що називаються вебгаманцями, існують у вигляді програм, доступних через веббраузер.

Зберігання BTC у гаманцях має свої особливості тому, що біткоїни насправді ніде не «зберігаються». Їх сутність виключно цифрова, тому вони не лежать у банківських сховищах та під матрацами. Вони доступні через біткоїн-адреси, які вимагають набір цифрових ключів для входу. Отже, питання про те, як безпечно зберігати біткоїни, завжди зводиться до безпеки цих ключів.

Біткоїн перевищив $41 000 Біткоїн перевищив $41 000 Головний цифровий актив продовжує оновлювати максимуми на тлі позитивних очікувань інвесторів. Дмитро Харьков 04 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023
Біткоїн може подорожчати до $40 000 на тлі проблем Binance Біткоїн може подорожчати до $40 000 на тлі проблем Binance Аналітик Matrixport Маркус Тілен вважає, що це може статися вже до кінця цього року. Володимир Гришенко 24 листопада 2023