Найкращі гаманці з мультипідписом

Найкращі гаманці з мультипідписом

Біткоїн-гаманці з мультипідписом – це чудове рішення для безпеки, конфіденційності та доступності ваших біткоїнів у будь-який час.

Які гаманці з мультипідписом найкраще підходять для зберігання біткоїнів

Ваш біткоїн-гаманець – це доступ до ваших цифрових засобів, і він повинен завжди бути в безпеці та залишатися конфіденційним. Інтернет-загрози, такі як шкідливі програми, зломи та фішингові атаки, завжди ховаються по той бік екрана, як і ризик втрати ваших особистих ключів, що може призвести до втрати ваших коштів без можливості їхнього відновлення.

Хоча це звучить занадто жорстко, ви повинні розуміти, що ці ризики є реальними, і люди втрачають через них гроші. Такі випадки можуть включати зберігання біткоїнів на збанкрутілих централізованих біржах, як нещодавно сталося з FTX, або їхнє зникнення через потенційні махінації, як у випадку з канадською біржею Quadriga.

На допомогу приходять біткоїн-гаманці з мультипідписом, які є чудовим засобом безпеки в практиці самообслуговування. Гаманці з мультипідписом існують у Біткоїн-індустрії з 2012 року. Нещодавно вони зміцнилися в захисті цифрових активів завдяки передовим технологіям, зрозумілим для менш технічно підкованих біткоїнерів.

В останні роки з'явилися гаманці типу «зроби сам» для додаткової безпеки, за допомогою яких можна купувати компоненти та створювати власний пристрій, який не залишає слідів та надійно генерує закриті ключі. Такий підхід також є актуальним для користувачів з країн, де звичайні апаратні гаманці заборонені до продажу.

Для цілей цієї статті ми розділили контент на два окремі розділи:

 1. Гаманці для спільного зберігання: залучено третю особу для керування одним з ваших особистих ключів.
 2. Гаманці із самостійним зберіганням: ви самі керуєте розподілом закритих ключів.

Найкращі спільні гаманці з мультипідписом

У спільному гаманці з мультипідписом, який, ймовірно, пропонуватиме управління ключами 2 з 3, ви, швидше за все, контролюватимете один закритий ключ. Водночас третя сторона – біржа або кастодіальна компанія – зберігає другий закритий ключ онлайн, а третій ключ – офлайн у холодному сховищі.

Перевагою такого рішення є зручність та впевненість у тому, що служба підтримки клієнтів допоможе з керуванням закритими ключами, якщо щось трапиться. Це відбувається за рахунок конфіденційності, оскільки компанії можуть вимагати проходження процедури KYC від клієнтів. Ще одним недоліком спільних гаманців з мультипідписом є їхнє географічне обмеження, оскільки вони можуть бути доступні не по всьому світу.

Casa

Найкращі гаманці з мультипідписом
 • Тип гаманця: гаманець з мультипідписом (спільний)
 • Вартість: безплатний базовий гаманець
 • Політика KYC: проходження процедури KYC не потрібне
 • USP: виняткова безпека
 • Монети: біткоїн та Ethereum
 • Підписи: 2 із 3, до 6 підписантів
 • Інтеграція з апаратним гаманцем

Переваги

Недоліки

Високий рівень безпеки

Зручний

Інтеграція з Lightning Network

Дорога багаторівнева система безпеки

Програмне забезпечення із закритим вихідним кодом

Відсутність фокуса тільки на біткоїнах

Чому Casa

Рішення для зберігання Casa з'явилося у 2016 році і є некастодіальним гаманцем з мультипідписом і кращими багаторівневими планами для захисту коштів, які можна знайти на ринку. У грудні 2022 року Casa додала підтримку ETH, що викликало невдоволення Біткоїн-користувачів, багато з яких підтримували Casa через їхню бездоганну репутацію і тому, що вони були компанією, яка займається тільки біткоїнами.

Фундаментальним аспектом мультипідпису Casa є те, що він не містить seed-фрази, оскільки використання seed-фрази для відновлення вважається поганим користувацьким досвідом і слабкістю моделі безпеки через складні процеси, необхідні для резервного копіювання.

Casa підтримує апаратні гаманці Trezor, Ledger та Coldcard. Ключі, необхідні для доступу до ваших засобів, зберігаються на різних пристроях і в різних місцях, тому ви не втратите більше одного ключа за раз через злодіїв або стихійні лиха.

Casa пропонує різні рекомендовані плани в залежності від розподілу коштів. Більші суми біткоїнів вимагають додаткової безпеки з більшими витратами на захист. Базовий гаманець також вважається безпечним, але найкраще підходить для збереження невеликих сум. Додаток Casa працює на мобільних телефонах Android та iOS.

Nunchuk

Найкращі гаманці з мультипідписом
 • Тип гаманця: десктопний та мобільний гаманець
 • Вартість: безплатно
 • Політика KYC: проходження процедури KYC не потрібне
 • USP: гаманець з мультипідписом та з кількома пристроями, яким можна керувати самостійно.
 • Монети: тільки біткоїн
 • Підписи: 2 із 3; 3 з 5
 • Інтеграція з апаратним гаманцем: всі апаратні гаманці

Переваги

Недоліки

Спільне управління гаманцем із довіреними людьми

Повний контроль даних

Відкритий вихідний код

Планування успадкування

Тимчасове блокування

Доступні ціни

Підтримує лише долари США

Чому Nunchuk

Nunchuk – гаманець наступного покоління з функцією мультипідпису, який можна використовувати для самостійного зберігання біткоїнів. Для транзакцій потрібно як мінімум два ключі та втрата будь-якого з них не поставить під загрозу ваші кошти.

Команда Nunchuk розробила спільний гаманець, який одночасно розрахований на багато користувачів і є мультипідписним. Таке рішення дозволяє користувачам спільно управляти біткоїнами з близькими людьми, а не довіряти стороннім компаніям.

З технічної точки зору Nunchuk пропонує останні інновації в Біткоїні, у тому числі PSBT та мову дескрипторів, які значно покращують сумісність екосистеми. Це необхідна особливість апаратних та інших гаманців, таких як Core, для сумісності з Nunchuk.

Nunchuk також представив гаманець типу ескроу для тимчасового зберігання біткоїнів та швидкого переміщення коштів.

Для повного контролю користувачів над своїми коштами Nunchuk додав підтримку управління монетами, заміну транзакції новою з підвищенням комісії (RBF), персональний сервер та підтримку Tor, і це лише деякі з доступних інструментів безпеки та конфіденційності.

Unchained Capital

Найкращі гаманці з мультипідписом
 • Тип гаманця: Multisig (спільний)
 • Вартість: безплатно
 • Політика KYC: потрібне проходження суворої процедури KYC
 • Монети: тільки біткоїн
 • Підписи: 2 із 3, до 7 підписантів
 • Інтеграція апаратного гаманця: Trezor, Ledger, Coldcard
 • USP: спільне зберігання

Переваги

Недоліки

Купівля біткоїна прямо в холодне сховище

Хороше обслуговування клієнтів

Декілька фінансових сервісів

Вимагається сувора відповідність KYC/AML

Діяльність обмежена географічно

Чому Unchained Capital

Unchained Capital, яка базується в Остіні, – це компанія, що надає фінансові послуги та орієнтована тільки на біткоїни. Одна з її найпопулярніших послуг – кредити на основі блокчейну, які не вимагають перевірки кредитоспроможності. Пенсійні плани на основі Біткоїна також є частиною її унікальної пропозиції, як і торгова платформа, яка дозволяє користувачам купувати біткоїни безпосередньо в гаманець для холодного зберігання.

У 2019 році вона запустила гаманець Caravan, який замінює попереднє рішення для спільного зберігання та, на відміну від свого попередника, виключає Unchained як контрагента. Caravan – це гаманець з відкритим вихідним кодом, який знаходиться на GitHub і дозволяє створення копії.

Він надає опцію мультипідпису як для одного користувача, так і для кількох сторін.

Unchained забезпечує повну підтримку апаратних гаманців Trezor, Ledger та Coldcard. Усі їхні ключі використовують ієрархічні детерміновані гаманці, які зберігаються на «холодних» апаратних пристроях, у тому числі ізольованих автономних комп'ютерах.

Найкращі гаманці з мультипідписом для самостійного зберігання

Власні гаманці з мультпідписом призначені для біткоїнерів, які піклуються про максимальну безпеку та конфіденційність, оскільки такі рішення дозволяють користувачам контролювати свої особисті ключі та вирішувати, як і де їх зберігати. Користувачі цього типу гаманця зазвичай зберігають особисті ключі на різних пристроях і в різних місцях для максимальної безпеки.

Злодію потрібно отримати доступ і скомпрометувати всі місця та пристрої, щоб вкрасти закриті ключі та кошти, тому це практично неможливо. З іншого боку, гаманці з мультипідписом для самостійного зберігання можуть більше підходити для досвідчених користувачів, оскільки для їхнього створення або навіть просто для налаштування потрібні певні технічні навички.

Spectre

Найкращі гаманці з мультипідписом
 • Тип гаманця: десктопні та апаратні гаманці.
 • Вартість покупки: безплатна десктоп-версія; 350 доларів за саморобний гаманець
 • Політика KYC: проходження процедури KYC не потрібне
 • USP: виняткова безпека
 • Монети: тільки біткоїн
 • Підписи: 2 із 3; 3 з 5
 • Інтеграція апаратного гаманця: інтеграція всіх гаманців у десктоп-версію.

Переваги

Недоліки

Прошивка, апаратне та програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом

Суперзахищений автономний некастодіальний гаманець

З'єднує вузол Bitcoin Core

Немає мобільної версії

Потрібна самостійна збірка

Необхідні технічні навички

Чому Spectre

Spectre Solutions була заснована та розроблена в Німеччині у 2019 році компанією Crypto Advance GmbH. Вони пропонують два типи гаманців: десктоп-рішення та апаратний гаманець Spectre Shield DIY. Настільний гаманець сумісний з усіма наявними апаратними гаманцями, такими як Ledger, Trezor, Coldcard, Seedsigner і, звичайно, Spectre DIY.

Апаратне рішення передбачає збирання компонентів, тому потрібні деякі технічні навички. Гаманець оснащений великим екраном та сканером QR-коду для швидких транзакцій за допомогою методу, який не вимагає підключення до мережі для підписання транзакції для забезпечення максимальної безпеки.

Підтримка мультипідпису вимагає від користувачів встановлення 2 із 3 підписів (пристроїв) для перевірки транзакції. Цей гаманець можна легко ідентифікувати як біткоїн-гаманець наступного покоління, який пропонує всі необхідні функції, щоб надати користувачеві максимальну незалежність, якої прагне кожен біткоїнер.

Electrum

Найкращі гаманці з мультипідписом
 • Тип гаманця: десктоп-гаманець
 • Вартість: безплатно
 • Політика KYC: проходження процедури KYC не потрібне
 • USP: багаторічна репутація та безпека гаманця
 • Монети: тільки біткоїн
 • Підписи: 2 із 3; 3 із 5; до 15 підписантів
 • Інтеграція апаратного гаманця: Ledger, Trezor, Keepkey, Coldcard

Переваги

Недоліки

Гаманець з відкритим кодом

Інтеграція з Lightning Network

Сумісність з апаратними гаманцями

Складний інтерфейс для новачків

Мобільний додаток тільки для Android

Чому Electrum

Electrum був створений у 2011 році розробником Томасом Фогтліном, і за понад десять років роботи його можна вважати найбезпечнішим «гарячим» гаманцем завдяки постійній підтримці та перевірці його коду. У нього ніколи не було простоїв, тому що його сервери децентралізовані та мають вбудоване резервування.

Це некастодіальний гаманець, підключений до повного вузла користувача для повного контролю за його закритими ключами. Відсутність вимог KYC та зберігання даних користувачів на серверах проєкту робить його одним із найприватніших гаманців на ринку.

Electrum пропонує низку розширених функцій, які пропонують лише деякі безплатні гаманці. Він сумісний з апаратними гаманцями для додаткового безпечного холодного зберігання та забезпечує онлайн-функцію «‎лише перегляд». Він дозволяє створювати гаманці з мультипідписом, настроювати комісії за транзакції та використовувати функцію заміни комісії (RBF).

Інтеграція з Lightning Network також робить гаманець чудовим засобом для швидких платежів. Функція спрощеної перевірки платежів (SPV) дозволяє клієнту перевіряти, чи включена транзакція до блокчейну Біткоїна, не завантажуючи весь блокчейн.

Sparrow Wallet

Найкращі гаманці з мультипідписом
 • Тип гаманця: multisig (самостійне зберігання)
 • Вартість: безплатно
 • Політика KYC: проходження процедури KYC не потрібне
 • USP: технологія не на основі браузера
 • Монети: тільки біткоїн
 • Підписи: 2 із 3; до 9 підписантів
 • Інтеграція апаратного гаманця: краще з Coldcard, Ledger, Trezor

Переваги

Недоліки

Відкритий вихідний код

Інтеграція з Bitcoin Core

Відмінна підтримка в Telegram

Спершу інтерфейс видається складним

Чому Sparrow

Гаманець Sparrow Wallet є одним з фаворитів біткоїнерів, тому що це безплатне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке має великі переваги й оснащене безліччю функцій безпеки, конфіденційності та зручності. Це програмний десктопний додаток, призначений для використання з власним повним вузлом Біткоїна для додаткової безпеки та конфіденційності, і це найкраща альтернатива десктопним гаманцям Electrum і Spectre.

Sparrow підтримує всі функції, які можна очікувати від інноваційного гаманця. Він забезпечує повну підтримку гаманців з одним та кількома підписами для всіх традиційних типів сценаріїв та сценаріїв SegWit, надаючи користувачам повний контроль над процесами створення та редагування гаманця.

Sparrow підтримує всі основні апаратні гаманці (у тому числі ізольовані пристрої), але заохочує інтеграцію з Coldcard, оскільки він призначений лише для біткоїнів; він прозоро відображає деталі вашого гаманця та транзакцій та містить гарний набір функцій, пов'язаних із конфіденційністю та безпекою. Він підтримує частково підписані біткоїн-транзакції (PSBT), управління монетами та комісіями з вибором монет та маркуванням для всіх транзакцій, підтримку PayJoin та вбудований Tor.

Sparrow – десктопний гаманець на основі вкладок, але він не використовує технології браузера, яка менш безпечна, ніж спеціалізовані десктопні програми, оскільки має більший потенціал для атаки. Він також забезпечує надійне шифрування для додаткової безпеки.

BlueWallet

Найкращі гаманці з мультипідписом
 • Тип гаманця: десктопний та мобільний гаманець
 • Вартість: безплатно
 • Політика KYC: проходження процедури KYC не потрібне
 • USP: простий інтерфейс для початківців
 • Монети: тільки біткоїн
 • Підписи: 2 із 3; 3 з 5
 • Інтеграція з апаратним гаманцем: всі апаратні гаманці

Переваги

Недоліки

Інтеграція з Lightning Network

Простий інтерфейс користувача

Багатомовна підтримка

Непростий початок роботи

Недоступний для Linux та Windows

Чому BlueWallet

Створений у 2018 році, BlueWallet за останні роки став одним з найпопулярніших і ефективніших гаманців для початківців. Він здобув чудову репутацію, оскільки містить більшість функцій, які роблять Біткоїн унікальним, наприклад, використання сховищ з кількома підписами для захисту від фішингових атак, крадіжки в мережі та в автономному режимі, зараження шкідливим ПЗ, втрати ключа або пристрою або несправності пристрою.

Гнучка кількість ключів та адрес може бути використана для безпеки з мультипідписом, сумісність з більшістю апаратних гаманців, налаштування тільки для перегляду та функції ізоляції – ось деякі атрибути, які роблять BlueWallet хорошим варіантом також для досвідчених користувачів. Інтеграція Lightning Network дає додаткову перевагу, полегшуючи використання для швидких особистих транзакцій.

Користувачі BlueWallet можуть під'єднати його до власного вузла Біткоїна через сервер Electrum. Інтеграція Moon pay дозволяє користувачам купувати біткоїни, а інтеграція однорангового обміну дозволяє користувачам здійснювати некастодіальні угоди з біткоїнами.

Bitcoin Keeper

Найкращі гаманці з мультипідписом
 • Тип гаманця: мобільний додаток
 • Вартість: безплатно
 • Політика KYC: проходження процедури KYC не потрібне
 • USP: підтримка успадкування
 • Монети: тільки біткоїн
 • Підписи: 2 із 3; 3 з 5
 • Інтеграція з апаратним гаманцем: всі апаратні гаманці

Переваги

Недоліки

Ізоляція та мультипідпис для довгострокового зберігання

Інструменти для створення плану успадкування користувача

Тільки мобільна версія

Чому Bitcoin Keeper

Цей гаманець з кількома підписами та декількома пристроями є ще одним біткоїн-інструментом нового покоління, який допомагає користувачам зберігати свою конфіденційність та безпеку під час зберігання біткоїнів.

Цей гаманець, створений командою BitHyve, сумісний з більшістю довірених апаратних підписантів, що дозволяє зберігати ключі без доступу до мережі та/або з мультипідписом. Він пропонує всі основні функції, необхідні для захисту ваших біткоїнів: гарячі гаманці BIP 85, автоматичне переведення в сховище, купівля біткоїнів прямо в холодне сховище та багато іншого.

Його можна безплатно завантажити та використовувати без будь-яких вимог KYC. Гаманець дозволяє користувачам підключати власні вузли та включати Tor для підвищення конфіденційності в мережі. на даний час він вважається одним з основних конкурентів Casa, оскільки допомагає з передачею права володіння (Inheritance), надаючи користувачам поради, інструменти та шаблони для їхнього плану успадкування. Зараз він доступний як безплатний додаток для тестування, але в майбутньому пропонуватимуться різні тарифні плани.

Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Хоча взаємодіяти з мережею Біткоїна можна виключно за допомогою гаманця, запуск власного вузла (ноди) забезпечує переваги конфіденційності та надає можливість перевіряти ваші транзакції та дотримуватися обмеження кількості біткоїна у 21 мільйон. Bitcoin Magazine 14 квітня 2024
Як захистити seed-фразу Як захистити seed-фразу Безпека – це пріоритет, коли йдеться про зберігання біткоїна. Це простий посібник про те, як зберегти конфіденційність і безпеку вашої seed-фрази. Bitcoin Magazine 06 квітня 2024
Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Детальний опис семи способів, за допомогою яких можна покращити безпеку свого біткоїна з єдиним підписом, і чому мультипідпис – це найкраща альтернатива для довгострокових заощаджень. Unchained Capital 24 лютого 2024