Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Paxful повертається, комісії в мережі Біткоїна впали, BTC «йдуть» в Азію, ланцюжок Біткоїна розділився, Bittrex оголосив про банкрутство, з FTX хочуть стягнути ще $44 млрд, Paypal накопичила $500 млн у BTC, пропозиція про заборону Ordinals і BRC-20.

Paxful відновлює роботу

Пірингова (P2P) біткоїн-платформа Paxful знову пропонує послуги обміну біткоїнів після того, як була змушена на місяць призупинити роботу. Розробники розповіли, що на початку квітня зіткнулися зі складним рішенням і були змушені призупинити роботу сервісу, щоб захистити всіх клієнтів.

Комісії в мережі Біткоїна нормалізувалися

Середня комісія в мережі Біткоїна знизилася вдвічі-втричі за останні дні й наразі становить близько 50 sat/vB ($1,9).

Надмірний попит на простір блоку, викликаний записами Ordinals та токенами BRC-20, дещо знижується. Ця тенденція позитивно впливає на звичайних користувачів блокчейну.

Біткоїни перетікають із США до Азії

Частка пропозиції біткоїнів у США знизилася протягом року на 7,5%, а Азії – навпаки, зросла на 6,9%.

Поточні темпи перерозподілу структури пропозиції біткоїнів є одними з рекордних в історії. Ця тенденція почалася ще в 2021 році, але посилилася після краху проєктів Terra та посилення ведмежого ринку минулого року.

У мережі Біткоїна стався поділ ланцюжка

У мережі Біткоїна 7 травня 2023 року стався тимчасовий поділ ланцюжка – досить рідкісна подія, що востаннє спостерігалася лише у листопаді 2020 року.

Поділ ланцюжка стався в блоці 788 686. Подібне може статися з двох причин: два майнери одночасно підтвердили блок або в мережі пройшов хардфорк і не всі встигли завершити оновлення.

Біржа Bittrex подала заяву про банкрутство

Компанія Bittrex Inc. надіслала заяву про банкрутство через три тижні після того, як влада США звинуватила її в несанкціонованій діяльності як біржі.

Як запевняють представники біржі, кошти користувачів залишаються «цілими та неушкодженими». Bittrex проситиме суд у справах про банкрутство про активацію рахунків, щоб біткоїни й інші активи були передані клієнтам.

Влада США хоче стягнути з FTX $44 млрд

Міністерство фінансів США і Податкова служба (IRS) подали 45 позовів на суму $44 млрд проти збанкрутілої біржі FTX та її дочірніх компаній.

IRS подала вимоги із «пріоритетом адміністратора». Це надає пріоритет вимогам інших кредиторів у справі FTX.

Активи PayРal у біткоїнах досягли $500 млн

Платіжна система PayPal відзвітувала про збільшення запасів BTC у I кварталі 2023 року на 71,5%, до $499 млн.

Згідно з оприлюдненою статистикою, станом на 31 березня загальна сума цифрових активів зросла на 56%, до $943 млн, тоді як у IV кварталі 2022 року компанія мала $604 млн.

Розробник Bitcoin Core пропонує заборонити Ordinals та BRC-20

Відомий розробник Bitcoin Core Люк Дашр закликав Біткоїн-спільноту покласти край захопленням записами Ordinals та мем-токенами BRC-20.

Біткоїн-розробник упевнений, що проблему можна вирішити без внесення великих змін до протоколу, додавши, що Ordinals і токени BRC-20 «закодовані вкрай неефективно».

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024