Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Paxful повертається, комісії в мережі Біткоїна впали, BTC «йдуть» в Азію, ланцюжок Біткоїна розділився, Bittrex оголосив про банкрутство, з FTX хочуть стягнути ще $44 млрд, Paypal накопичила $500 млн у BTC, пропозиція про заборону Ordinals і BRC-20.

Paxful відновлює роботу

Пірингова (P2P) біткоїн-платформа Paxful знову пропонує послуги обміну біткоїнів після того, як була змушена на місяць призупинити роботу. Розробники розповіли, що на початку квітня зіткнулися зі складним рішенням і були змушені призупинити роботу сервісу, щоб захистити всіх клієнтів.

Комісії в мережі Біткоїна нормалізувалися

Середня комісія в мережі Біткоїна знизилася вдвічі-втричі за останні дні й наразі становить близько 50 sat/vB ($1,9).

Надмірний попит на простір блоку, викликаний записами Ordinals та токенами BRC-20, дещо знижується. Ця тенденція позитивно впливає на звичайних користувачів блокчейну.

Біткоїни перетікають із США до Азії

Частка пропозиції біткоїнів у США знизилася протягом року на 7,5%, а Азії – навпаки, зросла на 6,9%.

Поточні темпи перерозподілу структури пропозиції біткоїнів є одними з рекордних в історії. Ця тенденція почалася ще в 2021 році, але посилилася після краху проєктів Terra та посилення ведмежого ринку минулого року.

У мережі Біткоїна стався поділ ланцюжка

У мережі Біткоїна 7 травня 2023 року стався тимчасовий поділ ланцюжка – досить рідкісна подія, що востаннє спостерігалася лише у листопаді 2020 року.

Поділ ланцюжка стався в блоці 788 686. Подібне може статися з двох причин: два майнери одночасно підтвердили блок або в мережі пройшов хардфорк і не всі встигли завершити оновлення.

Біржа Bittrex подала заяву про банкрутство

Компанія Bittrex Inc. надіслала заяву про банкрутство через три тижні після того, як влада США звинуватила її в несанкціонованій діяльності як біржі.

Як запевняють представники біржі, кошти користувачів залишаються «цілими та неушкодженими». Bittrex проситиме суд у справах про банкрутство про активацію рахунків, щоб біткоїни й інші активи були передані клієнтам.

Влада США хоче стягнути з FTX $44 млрд

Міністерство фінансів США і Податкова служба (IRS) подали 45 позовів на суму $44 млрд проти збанкрутілої біржі FTX та її дочірніх компаній.

IRS подала вимоги із «пріоритетом адміністратора». Це надає пріоритет вимогам інших кредиторів у справі FTX.

Активи PayРal у біткоїнах досягли $500 млн

Платіжна система PayPal відзвітувала про збільшення запасів BTC у I кварталі 2023 року на 71,5%, до $499 млн.

Згідно з оприлюдненою статистикою, станом на 31 березня загальна сума цифрових активів зросла на 56%, до $943 млн, тоді як у IV кварталі 2022 року компанія мала $604 млн.

Розробник Bitcoin Core пропонує заборонити Ordinals та BRC-20

Відомий розробник Bitcoin Core Люк Дашр закликав Біткоїн-спільноту покласти край захопленням записами Ordinals та мем-токенами BRC-20.

Біткоїн-розробник упевнений, що проблему можна вирішити без внесення великих змін до протоколу, додавши, що Ordinals і токени BRC-20 «закодовані вкрай неефективно».

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023