Розробник Bitcoin Core пропонує заборонити Ordinals та BRC-20

Розробник Bitcoin Core пропонує заборонити Ordinals та BRC-20

Люк Дашр вважає такі записи спам-атакою та пропонує їх відфільтровувати.

Відомий розробник Bitcoin Core Люк Дашр закликав Біткоїн-спільноту покласти край захопленням записами Ordinals і мем-токенами BRC-20, розіславши відповідного електронного листа.

Він звернув увагу на те, що мемпул Біткоїна останнім часом залишається перевантаженим. Наразі в ньому чекають на підтвердження близько 400 000 транзакцій. Все це відбувається переважно через записи Ordinals і токени BRC-20, оскільки вони «закодовані вкрай неефективно». Розробник вважає, що це не що інше, як спам-атака, й належні заходи потрібно було вжити ще кілька місяців тому.

Дашр нагадує, що «фільтрація спаму була стандартною частиною Bitcoin Core із найпершого дня». Крім того, за його словами, у програмному забезпеченні було допущено помилку, оскільки наявні фільтри не поширювалися на транзакції Taproot. А поява записів Ordinals і токенів BRC-20 стала можливою саме завдяки оновленню протоколу Segregated Witness (SegWit) та Taproot у серпні 2017 року та листопаді 2021 року відповідно.

Біткоїн-розробник упевнений, що проблему можна вирішити без внесення великих змін до протоколу.

«Ми можемо розібратися з цим або спробувати більш тонкий підхід, такий як OP_RETURN (тобто те, що робить Ordirespector). Оскільки це виправлення бага, навіть не потрібно підв'язуватися під великий реліз», – зазначив він.

Хто такий Люк Дашр

Люк Дашр – Біткоїн-розробник, який бере участь у розробленні Bitcoin Core з 2011 року. Він є одним із найактивніших критиків Ordinals.

Дашр, зокрема, став відомим завдяки тому, що на початку року хакери викрали у нього 216 BTC, зламавши його гаманець. Тоді розробник розповів, що невідомі особи якимось чином отримали доступ до його PGP-ключа.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Перевантаженість мемпулу

На початку травня сукупний обсяг комісій у мережі Біткоїна досяг максимуму з 2021 року – 2,4 BTC на годину. Це сталося через різке зростання попиту на простір блоку.

Головним чинником цієї тенденції стали записи Ordinals, які займають набагато більше місця у блоці порівняно з традиційними транзакціями.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023