Розробник Bitcoin Core пропонує заборонити Ordinals та BRC-20

Розробник Bitcoin Core пропонує заборонити Ordinals та BRC-20

Люк Дашр вважає такі записи спам-атакою та пропонує їх відфільтровувати.

Відомий розробник Bitcoin Core Люк Дашр закликав Біткоїн-спільноту покласти край захопленням записами Ordinals і мем-токенами BRC-20, розіславши відповідного електронного листа.

Він звернув увагу на те, що мемпул Біткоїна останнім часом залишається перевантаженим. Наразі в ньому чекають на підтвердження близько 400 000 транзакцій. Все це відбувається переважно через записи Ordinals і токени BRC-20, оскільки вони «закодовані вкрай неефективно». Розробник вважає, що це не що інше, як спам-атака, й належні заходи потрібно було вжити ще кілька місяців тому.

Дашр нагадує, що «фільтрація спаму була стандартною частиною Bitcoin Core із найпершого дня». Крім того, за його словами, у програмному забезпеченні було допущено помилку, оскільки наявні фільтри не поширювалися на транзакції Taproot. А поява записів Ordinals і токенів BRC-20 стала можливою саме завдяки оновленню протоколу Segregated Witness (SegWit) та Taproot у серпні 2017 року та листопаді 2021 року відповідно.

Біткоїн-розробник упевнений, що проблему можна вирішити без внесення великих змін до протоколу.

«Ми можемо розібратися з цим або спробувати більш тонкий підхід, такий як OP_RETURN (тобто те, що робить Ordirespector). Оскільки це виправлення бага, навіть не потрібно підв'язуватися під великий реліз», – зазначив він.

Хто такий Люк Дашр

Люк Дашр – Біткоїн-розробник, який бере участь у розробленні Bitcoin Core з 2011 року. Він є одним із найактивніших критиків Ordinals.

Дашр, зокрема, став відомим завдяки тому, що на початку року хакери викрали у нього 216 BTC, зламавши його гаманець. Тоді розробник розповів, що невідомі особи якимось чином отримали доступ до його PGP-ключа.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Перевантаженість мемпулу

На початку травня сукупний обсяг комісій у мережі Біткоїна досяг максимуму з 2021 року – 2,4 BTC на годину. Це сталося через різке зростання попиту на простір блоку.

Головним чинником цієї тенденції стали записи Ordinals, які займають набагато більше місця у блоці порівняно з традиційними транзакціями.

У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній Riot Platforms і CleanSpark ймовірно зможуть швидко адаптуватися до умов ринку після халвінгу. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
На біржах можуть закінчитися біткоїни На біржах можуть закінчитися біткоїни Резерви торгових майданчиків наразі становлять 2 млн ВТС. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
Павло Дуров розповів про свої біткоїни Павло Дуров розповів про свої біткоїни Засновник месенджера Telegram Павло Дуров розповів про свої біткоїни в інтерв’ю журналісту Такеру Карлсону. Володимир Гришенко 17 квітня 2024