У мережі Біткоїна стався поділ ланцюжка

У мережі Біткоїна стався поділ ланцюжка

Два майнінг-пули AntPool і Foundry претендували на один і той самий блок, що і стало причиною поділу.

У мережі Біткоїна 7 травня 2023 року стався тимчасовий поділ ланцюжка – досить рідкісна подія, що востаннє спостерігалася лише у листопаді 2020 року. Про це повідомили у BitMEX Research.

Поділ ланцюжка стався у блоці 788 686. Подібне може статися з двох причин: два майнери одночасно підтвердили блок або в мережі пройшов хардфорк і не всі встигли завершити оновлення.

У цьому випадку йдеться про перший варіант. На блок претендували пули AntPool та Foundry USA. У ланцюжку було задіяно 13 транзакцій на суму 9,85 BTC.

«Враховуючи нещодавнє значне зростання застарілих блоків, можливо, це не було несподіванкою», – прокоментували ситуацію у BitMEX.

Що таке Orphan блок

Orphan блок – це дійсний блок, який не є частиною блокчейну. Він виникає, коли два майнери одночасно знаходять один і той самий блок і транслюють його в мережу.

Спочатку Orphan блок (блок A) приймається і підтверджується деякими вузлами (зазвичай розташованими географічно ближче до майнера), але при цьому інший блок (блок B) збирає більше доказів роботи. Завдяки цьому блок B приймається великою кількістю вузлів і стає батьківським блоком для наступного блоку. Після цього Orphan блок (блок A) стає недійсним, оскільки він не входить до найдовшого блокчейну з максимальним обсягом роботи. Майнери не одержують винагороду за такий блок.

Вибір пулу для майнінгу
Вибір пулу для майнінгу
Зі зростанням індустрії майнінгу персональний видобуток біткоїна став нерентабел...
Ілля Гольдберг 29 листопада 2022

Середній розмір блоку Біткоїна зростає

Можливість додавання записів Ordinals на базовий рівень блокчейну Біткоїна сприяла його ширшому застосуванню для немонетарних цілей, проте це призвело до стрімкого зростання розміру блоку.

Для децентралізації та захисту мережі від потенційних атак Сатоші Накамото встановив граничний розмір блоку 1 МБ. Спроби довільно збільшити розмір блоку призвели до появи форка Bitcoin Cash.

Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Майнери у травні отримали понад $900 млн сукупного доходу Майнери у травні отримали понад $900 млн сукупного доходу Лише комісії за транзакції принесли їм понад $120 млн. Володимир Гришенко 02 червня 2023