У мережі Біткоїна стався поділ ланцюжка

У мережі Біткоїна стався поділ ланцюжка

Два майнінг-пули AntPool і Foundry претендували на один і той самий блок, що і стало причиною поділу.

У мережі Біткоїна 7 травня 2023 року стався тимчасовий поділ ланцюжка – досить рідкісна подія, що востаннє спостерігалася лише у листопаді 2020 року. Про це повідомили у BitMEX Research.

Поділ ланцюжка стався у блоці 788 686. Подібне може статися з двох причин: два майнери одночасно підтвердили блок або в мережі пройшов хардфорк і не всі встигли завершити оновлення.

У цьому випадку йдеться про перший варіант. На блок претендували пули AntPool та Foundry USA. У ланцюжку було задіяно 13 транзакцій на суму 9,85 BTC.

«Враховуючи нещодавнє значне зростання застарілих блоків, можливо, це не було несподіванкою», – прокоментували ситуацію у BitMEX.

Що таке Orphan блок

Orphan блок – це дійсний блок, який не є частиною блокчейну. Він виникає, коли два майнери одночасно знаходять один і той самий блок і транслюють його в мережу.

Спочатку Orphan блок (блок A) приймається і підтверджується деякими вузлами (зазвичай розташованими географічно ближче до майнера), але при цьому інший блок (блок B) збирає більше доказів роботи. Завдяки цьому блок B приймається великою кількістю вузлів і стає батьківським блоком для наступного блоку. Після цього Orphan блок (блок A) стає недійсним, оскільки він не входить до найдовшого блокчейну з максимальним обсягом роботи. Майнери не одержують винагороду за такий блок.

Вибір пулу для майнінгу
Вибір пулу для майнінгу
Зі зростанням індустрії майнінгу персональний видобуток біткоїна став нерентабел...
Ілля Гольдберг 29 листопада 2022

Середній розмір блоку Біткоїна зростає

Можливість додавання записів Ordinals на базовий рівень блокчейну Біткоїна сприяла його ширшому застосуванню для немонетарних цілей, проте це призвело до стрімкого зростання розміру блоку.

Для децентралізації та захисту мережі від потенційних атак Сатоші Накамото встановив граничний розмір блоку 1 МБ. Спроби довільно збільшити розмір блоку призвели до появи форка Bitcoin Cash.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023