Вибір пулу для майнінгу

Вибір пулу для майнінгу

Зі зростанням індустрії майнінгу персональний видобуток біткоїна став нерентабельним. Невеликі приватні компанії почали організовуватись у пули, які об'єднують потужності свого обладнання, добувають винагороду та ділять її відповідно до внеску кожного учасника. Але як вибрати оптимальний майнінг-пул

Система винагород

Це найперший і найважливіший момент, на який вам варто звернути увагу – яка система винагород найбільше підійде під ваші бажання та можливості.

Якщо не заглиблюватися в теорію, то дотримуйтесь простої інструкції:

  • якщо у вас невелика потужність, обирайте PPS+;
  • якщо її більше, ніж у більшості, вибирайте потужний пул з PPLNS;
  • якщо потужності стільки, що вистачить на всіх сусідів, краще розгляньте соло-майнінг.

Хешрейт

Хешрейт – це міра потужності обчислювального обладнання в мережі блокчейн. Разом з іншими параметрами він допомагає визначити складність мережі, тобто кількість обчислень, які потрібно виконати, щоб знайти новий блок і отримати винагороду.

Хешрейт має велике значення, якщо ви майните на PPLNS або PPS+, де винагорода розраховується на основі блоку, знайденого пулом. Вважається, що, знаючи складність мережі, потужність обладнання та його енергоспоживання, майнери можуть приблизно розрахувати рентабельність процесу майнінгу. Для цього є навіть спеціальні калькулятори, які враховують комісію пула.

Розташування сервера

Це насправді важливо. Тому що теоретично те саме обладнання, запущене одночасно на різних пулах, буде майнити різну кількість BTC, у тому числі виходячи з того, що один пул був ближче. Тому ідеально, якщо сервер знаходиться на тому самому континенті, що й ви. Звичайно, у тому випадку, якщо майнінг дозволений у країні, де ви перебуваєте.

Розмір комісії

Здається, добре, коли взагалі немає жодних комісій. Це чудово, але було б добре знати напевно, що це чесний пул, який не хоче вас обдурити. Що стосується відсутності комісій, це, мабуть, або рекламна акція, або підозріла благодійність (див. афера).

Часто пули стягують комісію, щоб убезпечити себе та нівелювати фактор успіху. Наприклад, коли блок не знайдено, а винагороду ще потрібно виплатити кожному майнеру. Буває й так, що пул заробляє достатньо, щоби вистачило на комісію у 3% та на пристойні виплати майнерам.

Позиція пула на Miningpoolstats

Багато хто звертає увагу на цей показник, і ми про нього теж згадаємо. Втім задля справедливості слід визнати, що для загальної картини прибутковості це не надто важливо. Адже іноді на маленькому пулі можна заробити більше, ніж на великому.

Відгуки в блогах і на форумах

Читаючи відгуки в інтернеті, все добре множте на 10, а все погане діліть на 2. Напевно, вже всі знають, що 9 з 10 осіб пишуть про негативний досвід і лише одна – про позитивний.

Якщо блогер рекомендує пул і ви йому довіряєте, швидше за все, вам варто спробувати. Блогери дбають про свою репутацію і не намагатимуться продавати відверту нісенітницю. Тестування у блогах найчастіше проводиться за чесних умов.

Висновок

Насправді вибір пула набагато простіше, ніж здається: спробуйте самі й порівнюйте не хешрейти та комісії, а кінцеву суму у вашому гаманці. Зрештою, гарний пул – це той, що платить вам більше.

Що таке «м'які гроші»? Що таке «м'які гроші»? М'які гроші – це тип грошей, на кшталт паперової валюти чи фіатних грошей, які легко створити. М'які гроші протиставляються твердим грошам, таким як золото, срібло та біткоїн. Bitcoin Magazine 21 серпня 2023
Що таке спотовий біткоїн-ETF? Що таке спотовий біткоїн-ETF? Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням активу управителем ETF. Bitcoin Magazine 10 серпня 2023
Що таке біткоїн-ETF? Що таке біткоїн-ETF? Біткоїн-ETF (біржові фонди) призначені для відстеження ефективності базового активу або індексу публічних компаній, що займаються майнінгом біткоїна. Bitcoin Magazine 08 серпня 2023