Середній розмір блоку Біткоїна близький до історичного максимуму

Середній розмір блоку Біткоїна близький до історичного максимуму

Поява протоколу Ordinals значно підвищила попит на простір блоку.

Середній розмір блоку в блокчейні Біткоїна зараз становить 2,4 МБ, що близько до історичного максимуму у 2,5 МБ, зафіксованого місяць тому. Про це свідчать дані Blockchain.com.

Можливість додання записів (NFT) на базовий рівень блокчейну Біткоїна сприяла його ширшому застосуванню для немонетарних цілей. Хоча у Біткоїн-спільноті досі немає спільної думки щодо впливу Ordinals на екосистему Біткоїна, одним з наслідків стало стрімке зростання розміру блоку.

Середній розмір блоку Біткоїна близький до історичного максимуму
Середній розмір блоку в блокчейні Біткоїна. Джерело: Blockchain.com.

Якщо наприкінці 2022 року (до активації протоколу Ordinals) середній обсяг блоку коливався у межах 1,2 МБ, то наразі він впевнено перевищує 2 МБ. Приблизно дворазове зростання пов’язане з тим, що записи мають досить велику вагу й займають значну частку блоку.

Який максимальний розмір блоку

Сатоші Накамото встановив граничний розмір блоку в розмірі 1 МБ задля сприяння децентралізації та захисту мережі від потенційних атак. Під час війни за розмір блоку (2013-2017) були спроби довільно збільшити блок (що призвело до появи форку Bitcoin Cash), але біткоїнери відстояли принципи творця Біткоїна.

Оновлення SegWit у 2017 році дозволило розділити транзакції та їхні підписи. Таким чином, максимальний розмір блоку зріс до 4 МБ. Це було реалізовано через софт, а не хардфорк.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Розвиток Lightning Network

Іншим рішенням, що сприяло розв’язанню проблеми масштабованості, стала поява протоколу другого рівня Lightning Network. Її пропускна спроможність перевищує 5500 BTC, а рекорд швидкості транзакцій, що було встановлено напередодні дорівнює 71 P2P-транзакції за 3 хвилини 33 секунди (тобто транзакція кожні три секунди).

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023