Середній розмір блоку Біткоїна близький до історичного максимуму

Середній розмір блоку Біткоїна близький до історичного максимуму

Поява протоколу Ordinals значно підвищила попит на простір блоку.

Середній розмір блоку в блокчейні Біткоїна зараз становить 2,4 МБ, що близько до історичного максимуму у 2,5 МБ, зафіксованого місяць тому. Про це свідчать дані Blockchain.com.

Можливість додання записів (NFT) на базовий рівень блокчейну Біткоїна сприяла його ширшому застосуванню для немонетарних цілей. Хоча у Біткоїн-спільноті досі немає спільної думки щодо впливу Ordinals на екосистему Біткоїна, одним з наслідків стало стрімке зростання розміру блоку.

Середній розмір блоку Біткоїна близький до історичного максимуму
Середній розмір блоку в блокчейні Біткоїна. Джерело: Blockchain.com.

Якщо наприкінці 2022 року (до активації протоколу Ordinals) середній обсяг блоку коливався у межах 1,2 МБ, то наразі він впевнено перевищує 2 МБ. Приблизно дворазове зростання пов’язане з тим, що записи мають досить велику вагу й займають значну частку блоку.

Який максимальний розмір блоку

Сатоші Накамото встановив граничний розмір блоку в розмірі 1 МБ задля сприяння децентралізації та захисту мережі від потенційних атак. Під час війни за розмір блоку (2013-2017) були спроби довільно збільшити блок (що призвело до появи форку Bitcoin Cash), але біткоїнери відстояли принципи творця Біткоїна.

Оновлення SegWit у 2017 році дозволило розділити транзакції та їхні підписи. Таким чином, максимальний розмір блоку зріс до 4 МБ. Це було реалізовано через софт, а не хардфорк.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Розвиток Lightning Network

Іншим рішенням, що сприяло розв’язанню проблеми масштабованості, стала поява протоколу другого рівня Lightning Network. Її пропускна спроможність перевищує 5500 BTC, а рекорд швидкості транзакцій, що було встановлено напередодні дорівнює 71 P2P-транзакції за 3 хвилини 33 секунди (тобто транзакція кожні три секунди).

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024