Встановлено рекорд за кількістю P2P-транзакцій через Lightning

Встановлено рекорд за кількістю P2P-транзакцій через Lightning

У рамках експерименту біткоїн-транзакції проходили кожні три секунди.

У Бразилії 18 лютого 2023 року було встановлено світовий рекорд з однорангових (P2P) біткоїн-транзакцій з використанням Lightning Network. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

У рамках експерименту, який організувала бразильська некомерційна організація Praia Bitcoin, вдалося провести 71 P2P-транзакцію лише за 3 хвилини та 33 секунди. Таким чином зафіксовано рекордну кількість таких біткоїн-транзакцій через Lightning, проведених за короткий час.

Експеримент відбувався так: студентам і жителям села Жерикоакоара роздали дебетові біткоїн-картки (Bolt Card) за допомогою яких вони кожні три секунди проводили оплату.

Діти могли використовувати картки у 21 місцевого торговця, а також купуючи фрукти у школі за 10 сатоші. Все це відбувалося без використання смартфонів. Досягнення було перевірено компанією Lightning Labs, яка підтвердила, що кошти переміщалися між біткоїн-серверами та були доступні в Lightning-гаманцях учасників.

«Ця подія є доказом сили Біткоїна і того, що він готовий для мас. Ми раді бачити, що очікує на Lightning Network у майбутньому, і сподіваємося, що це досягнення надихне інші спільноти прийняти Біткоїн як засіб обміну», – прокоментував засновник Praia Bitcoin Фернандо Мотолезе.

Команда Praia Bitcoin планує покращити своє досягнення наприкінці року, але цього разу за участю представників Книги рекордів Гіннеса, щоб зробити його офіційним рекордом.

Біткоїн у Книзі рекордів Гіннеса

Книга рекордів Гіннеса додала Біткоїн у своє останнє видання. Біткоїн називають «першою децентралізованою криптовалютою», концепцію якої створив Сатоші Накамото ще 2008 року.

Відзначається, що Біткоїн був розроблений як розв’язання проблеми регулювання цифрової валюти без будь-якої централізованої організації або довіреної третьої сторони для спостереження за транзакціями. У Книзі рекордів Гіннеса наголошують, що це перша вдала спроба реалізації цієї ідеї. До цього всі подібні рішення залежали від третьої сторони.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Яка зараз пропускна здатність Lightning Network

У лютому пропускна спроможність мережі Lightning встановила новий історичний максимум у 5500 BTC.

Обсяг BTC, що використовується в мережі, зріс приблизно на 10% від початку року. Головним фактором, що пояснює цю динаміку, є зростання попиту на масштабовані рішення, швидкі та дешеві перекази в мережі.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024