Влада США хоче стягнути з FTX $44 млрд

Влада США хоче стягнути з FTX $44 млрд

Найбільші позови висунули проти пов'язаної з FTX компанією Alameda Research.

Міністерство фінансів США і Податкова служба (IRS) подали 45 позовів на суму $44 млрд проти збанкрутілої біржі FTX та її дочірніх компаній. Про це повідомляє Cointelegraph.

Зокрема, найбільші позови на суму $20,4 млрд і $7,9 млрд висунуто до компанії Alameda Research LLC, ще два позови на загальну суму $9,5 млрд – до компанії Alameda Research Holdings Inc. Також претензії висунули West Realm Shires (юридична особа FTX.US), Ledger Holdings (материнська компанія LedgerX та LedgerPrime), Blockfolio.

IRS подала вимоги із «пріоритетом адміністратора». Це надає пріоритет над вимогами інших кредиторів у справі FTX. Раніше керівні біржі визнали, що кількість кредиторів може перевищувати 1 млн.

Спровокована криза

Біржа FTX входила до трійки лідерів за сукупним обсягом активів та торгів. Головною проблемою торгового майданчика став її тісний зв'язок із Alameda Research. Нецільове використання активів клієнтів, у тому числі через пов'язану компанію, призвело до масштабної кризи у листопаді 2022 року.

У зв'язку з цим Білий дім звернувся до Конгресу із закликом посилити нагляд за ринком цифрових активів, а Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) зробила пріоритетним питання регулювання у 2023 році.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Можлива реінкарнація FTX

Біржа FTX розглядає варіант із перезапуском у другому кварталі 2024 року. Компанія, що оголосила себе банкрутом, відновила приблизно $7,3 млрд ліквідних активів.

Також засновник FTX Сем Бенкман-Фрід намагався розблокувати заморожені цифрові активи хедж-фонду Alameda Research на суму $1 млрд.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023