Влада США хоче стягнути з FTX $44 млрд

Влада США хоче стягнути з FTX $44 млрд

Найбільші позови висунули проти пов'язаної з FTX компанією Alameda Research.

Міністерство фінансів США і Податкова служба (IRS) подали 45 позовів на суму $44 млрд проти збанкрутілої біржі FTX та її дочірніх компаній. Про це повідомляє Cointelegraph.

Зокрема, найбільші позови на суму $20,4 млрд і $7,9 млрд висунуто до компанії Alameda Research LLC, ще два позови на загальну суму $9,5 млрд – до компанії Alameda Research Holdings Inc. Також претензії висунули West Realm Shires (юридична особа FTX.US), Ledger Holdings (материнська компанія LedgerX та LedgerPrime), Blockfolio.

IRS подала вимоги із «пріоритетом адміністратора». Це надає пріоритет над вимогами інших кредиторів у справі FTX. Раніше керівні біржі визнали, що кількість кредиторів може перевищувати 1 млн.

Спровокована криза

Біржа FTX входила до трійки лідерів за сукупним обсягом активів та торгів. Головною проблемою торгового майданчика став її тісний зв'язок із Alameda Research. Нецільове використання активів клієнтів, у тому числі через пов'язану компанію, призвело до масштабної кризи у листопаді 2022 року.

У зв'язку з цим Білий дім звернувся до Конгресу із закликом посилити нагляд за ринком цифрових активів, а Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) зробила пріоритетним питання регулювання у 2023 році.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Можлива реінкарнація FTX

Біржа FTX розглядає варіант із перезапуском у другому кварталі 2024 року. Компанія, що оголосила себе банкрутом, відновила приблизно $7,3 млрд ліквідних активів.

Також засновник FTX Сем Бенкман-Фрід намагався розблокувати заморожені цифрові активи хедж-фонду Alameda Research на суму $1 млрд.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024