Біткоїни перетікають зі США в Азію

Біткоїни перетікають зі США в Азію

Азія відіграє все більшу роль у Біткоїн-екосистемі, і цей тренд може посилитися.

Частка пропозиції біткоїнів у США знизилася за рік на 7,5%, а в Азії – навпаки, зросла на 6,9%. Про це свідчать дані Glassnode.

Поточні темпи перерозподілу структури пропозиції біткоїнів є одними з рекордних в історії. Ця тенденція розпочалася ще у 2021 році, але посилилася після краху проєктів Terra та посилення ведмежого ринку минулого року.

Біткоїни перетікають зі США в Азію
Зміна структури пропозиції BTC. Джерело: Glassnode.

Головним драйвером цього тренду став регуляторний тиск у США та переміщення офісів і сервісів багатьох компаній і бірж у нові юрисдикції. Південно-Східна Азія залишається регіональним лідером відносно інфраструктури та ліберального регулювання.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Плани учасників ринку

Останнім часом чимало бірж та провідних учасників ринку повідомили про свої плани залишити юрисдикцію США. Зокрема менеджмент Coinbase та Gemini повідомляв про невдоволення адміністративним тиском Комісії з цінних паперів і бірж (SEC).

Напередодні стало відомо про плани компаній Jane Street Group та Jump Crypto, що надають послуги з торгівлі цифровими активами, перенести свою діяльність в інші юрисдикції. Вони також невдоволені американським регулюванням індустрії.

Інтерес корпорацій до BTC

Проте загальний інтерес до біткоїна серед корпорацій не знижується. Зокрема MicroStartegy накопичила рекордний обсяг монет у 140 000 BTC. PayPal також відзвітувала про зростання своїх біткоїн-резервів на 71,5% до $500 млн за підсумками першого кварталу цього року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024