Біткоїни перетікають зі США в Азію

Біткоїни перетікають зі США в Азію

Азія відіграє все більшу роль у Біткоїн-екосистемі, і цей тренд може посилитися.

Частка пропозиції біткоїнів у США знизилася за рік на 7,5%, а в Азії – навпаки, зросла на 6,9%. Про це свідчать дані Glassnode.

Поточні темпи перерозподілу структури пропозиції біткоїнів є одними з рекордних в історії. Ця тенденція розпочалася ще у 2021 році, але посилилася після краху проєктів Terra та посилення ведмежого ринку минулого року.

Біткоїни перетікають зі США в Азію
Зміна структури пропозиції BTC. Джерело: Glassnode.

Головним драйвером цього тренду став регуляторний тиск у США та переміщення офісів і сервісів багатьох компаній і бірж у нові юрисдикції. Південно-Східна Азія залишається регіональним лідером відносно інфраструктури та ліберального регулювання.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Плани учасників ринку

Останнім часом чимало бірж та провідних учасників ринку повідомили про свої плани залишити юрисдикцію США. Зокрема менеджмент Coinbase та Gemini повідомляв про невдоволення адміністративним тиском Комісії з цінних паперів і бірж (SEC).

Напередодні стало відомо про плани компаній Jane Street Group та Jump Crypto, що надають послуги з торгівлі цифровими активами, перенести свою діяльність в інші юрисдикції. Вони також невдоволені американським регулюванням індустрії.

Інтерес корпорацій до BTC

Проте загальний інтерес до біткоїна серед корпорацій не знижується. Зокрема MicroStartegy накопичила рекордний обсяг монет у 140 000 BTC. PayPal також відзвітувала про зростання своїх біткоїн-резервів на 71,5% до $500 млн за підсумками першого кварталу цього року.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023