Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

ЄС затвердив MiCA, оподаткування BTC в Україні, зростання кількості біткоїнів на біржах, таємні BTC-інвестиції Бутану, перший біткоїн-ринок нерухомості, Paxful розблокував більшість акаунтів, акції майнінгових компаній дорожчають, Швеція скасовує пільги для майнерів.

ЄС затвердив законодавчу ініціативу MiCA

Парламент Європейського союзу проголосував за законопроєкт, який затверджує загальні правила для індустрії біткоїна та криптовалют – MiCA.

Законопроєкт містить перші комплексні загальноєвропейські правила для «постачальників послуг з криптоактивів».

Українцям пояснили, як оподатковуються операції з BTC

Державна податкова служба України у Львівській області випустила роз'яснення щодо оподаткування операцій з біткоїнами та криптовалютами для фізичних осіб.

У документі зазначається, що у «криптовалюти не має визначеного правового статусу в Україні, адже відсутня нормативна база для її класифікації та регулювання операцій з нею».

Кількість біткоїнів на біржах перевищила мільйон

Станом на сьогодні на всіх біржах знаходиться 1,07 млн BTC, що приблизно на 70 000 монет більше, ніж наприкінці січня 2023 року.

Протягом ведмежого ринку була стійка тенденція до зниження балансу біткоїнів на біржах. Вона особливо підсилилася після банкрутства однієї з найбільших централізованих бірж FTX у листопаді 2022 року. Тоді кількість монет на біржах впала до 932 000 BTC.

Бутан таємно інвестував мільйони доларів у BTC

Державний інвестиційний банк королівства Бутан Druk Holding & Investments виявився клієнтом збанкрутілих криптокредиторів BlockFi та Celsius, про що він ніколи публічно не повідомляв.

У 2022 році банк вирішив урізноманітнити інвестиції, вклавши мільйони у біткоїн та криптовалюти. Цей факт був виявлений випадково на тлі наслідків тогорічного краху Celsius та BlockFi.

Запрацював перший у світі біткоїн-ринок нерухомості

Біржа Coinbase запустила перший у світі біткоїн-ринок нерухомості MyEListing. Наразі він доступний тільки у Техасі, але вже влітку його збираються розширити на інші штати.

Користувачі платформи зможуть купувати нерухомість у США за біткоїни або готівку. Генеральний директор MyEListing Калеб Ріхтер заявив, що програма «стимулюватиме інновації в криптоіндустрії та сфері нерухомості».

Paxful розблокувала 88% заморожених акаунтів

88% заморожених акаунтів P2P-платформи Paxful розблоковано.

Засновник компанії Рей Юссеф підкреслює, що для відновлення облікових записів знадобилося 10 днів, три скрипти та невтомна робота інженерів та комплаєнсу. Наразі З% загальної суми активів все ще заблоковано.

Акції майнінгових компаній почали стрімко зростати

Від початку 2023 року акції 20 майнінгових компаній щонайменше подвоїли власну ринкову вартість.

Лідером зростання став Core Scientific, акції якого здорожчали на 455%. Також високі показники продемонстрували Digihost, Cipher, Riot, Iris Energy та Marathon Digital, що додали 237-378% від початку року.

Швеція скасовує пільги для майнерів

Уряд Королівства Швеції вирішив скасувати пільги для майнерів, через що тарифи на електроенергію для видобутку біткоїнів збільшаться у 58 разів – з $0,0006 до $0,035 за кВт·год.

Наразі незрозуміло, чи стосуватимуться нові обмеження лише майнерів, чи всієї біткоїн-індустрії загалом.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Представники біржі пояснили це тим, що занепокоєні через ситуацію з TerraUSD. Володимир Гришенко 29 вересня 2023