Бутан таємно інвестував мільйони доларів у BTC

Бутан таємно інвестував мільйони доларів у BTC

Інвестиції королівства були виявлені під час розгляду справи про банкрутство кредиторів BlockFi та Celsius.

Державний інвестиційний банк королівства Бутан Druk Holding & Investments виявився клієнтом збанкрутілих криптокредиторів BlockFi та Celsius, про що він ніколи публічно не повідомляв. Це випливає з судових документів, пише Forbes.

Druk Holding & Investments контролює 21 компанію в країні, включно з місцевою сироварнею, кількома гідроелектростанціями та Королівськими авіалініями Бутану.

У 2022 році банк вирішив урізноманітнити інвестиції, вклавши мільйони у біткоїн та криптовалюти. Цей факт був виявлений випадково на тлі наслідків тогорічного краху Celsius та BlockFi.

Як стало відомо про інвестиції Бутану

У жовтні 2022 року збанкрутіла криптобіржа Celsius опублікувала документ, що містить понад 14 000 сторінок даних користувачів, зокрема імена, рахунки, адреси та транзакції.

Ці записи показали, що з квітня по червень 2022 року, Druk Holding & Investments та рахунок під назвою «Проєктний фонд Druk» здійснили десятки транзакцій, включаючи внесення, виведення та позики біткоїна та криптовалют.

Загалом за три місяці Druk вивів понад $65 млн і поповнив рахунок майже на $18 млн у цифрових активах. Керівництво банку відмовилося коментувати, звідки взялися ці кошти, і як вони були використані.

Минулого місяця юристи збанкрутілого BlockFi подали скаргу на Druk Holding & Investment, звинувативши фонд у невиконанні зобов'язань з виплати позики в розмірі $30 млн.

«У нас немає жодних коментарів, оскільки питання з BlockFi було врегульовано. Ми не можемо коментувати через конфіденційність», – повідомив генеральний директор банку Уджвал Діп Дахал.

Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомати дозволяють користувачам купувати, а іноді й продавати біткоїни...
Еліс Маккензі 15 серпня 2022

Як банки інтегруються з біткоїном

За даними лютневого звіту Федеральної корпорації зі страхування депозитів, 136 американських банків відповідають на висхідний попит на операції з цифровими активами та планують або вже почали працювати з біткоїном.

Також варто зазначити, що понад 52 млн американців вже вклали свої гроші в BTC та інші цифрові активи.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024