Швеція скасовує пільги для майнерів

Швеція скасовує пільги для майнерів

Тарифи на електроенергію для видобутку біткоїнів зростуть в 58 разів.

Уряд Королівства Швеції вирішив скасувати пільги для майнерів, через що тарифи на електроенергію для видобутку біткоїнів збільшаться у 58 разів – з $0,0006 до $0,035 за кВт·год. Про це свідчить доповідь про бюджет Швеції на 2023 рік.

Наразі незрозуміло, чи стосуватимуться нові обмеження лише майнерів, чи всієї біткоїн-індустрії загалом.

Чому уряд Швеції скасував пільги

У документі зазначається, що висока інфляція у Швеції призводить до падіння реальної заробітної плати та зменшення вартості заощаджень. Фіскальна політика вбачається головним засобом боротьби Швеції з інфляцією.

«Зниження інфляції є центральним завданням економічної політики зараз. Основним інструментом зниження інфляції є монетарна політика, але монетарна та фіскальна політика повинні працювати разом. Уряд несе відповідальність за проведення стриманої фіскальної політики в цій ситуації», – зазначається у статті-поясненні до бюджету.

За словами Джарана Меллеруда, старшого аналітика майнінгової компанії Luxor Technologies, виходячи з середніх цін на електроенергію минулого року, підвищення податків може призвести до того, що повна вартість електроенергії становитиме $0,093/кВт-год.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Податки для майнерів у США

У березні цього року стало відомо, що президент США Джо Байден і Міністерство фінансів підтримують ініціативу щодо введення акцизного збору для компаній, які займаються майнінгом цифрових активів.

Згідно з новою пропозицією, будь-яка компанія у цьому секторі підлягатиме оподаткуванню акцизним збором у розмірі 30% вартості електроенергії, яку вона використовує для видобутку цифрових активів.

Marathon Digital навчить Кенію майнити Marathon Digital навчить Кенію майнити Міністерство енергетики країни вже провело відповідні консультації з майнінговою компанією. Володимир Гришенко 27 травня 2024
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024