Швеція скасовує пільги для майнерів

Швеція скасовує пільги для майнерів

Тарифи на електроенергію для видобутку біткоїнів зростуть в 58 разів.

Уряд Королівства Швеції вирішив скасувати пільги для майнерів, через що тарифи на електроенергію для видобутку біткоїнів збільшаться у 58 разів – з $0,0006 до $0,035 за кВт·год. Про це свідчить доповідь про бюджет Швеції на 2023 рік.

Наразі незрозуміло, чи стосуватимуться нові обмеження лише майнерів, чи всієї біткоїн-індустрії загалом.

Чому уряд Швеції скасував пільги

У документі зазначається, що висока інфляція у Швеції призводить до падіння реальної заробітної плати та зменшення вартості заощаджень. Фіскальна політика вбачається головним засобом боротьби Швеції з інфляцією.

«Зниження інфляції є центральним завданням економічної політики зараз. Основним інструментом зниження інфляції є монетарна політика, але монетарна та фіскальна політика повинні працювати разом. Уряд несе відповідальність за проведення стриманої фіскальної політики в цій ситуації», – зазначається у статті-поясненні до бюджету.

За словами Джарана Меллеруда, старшого аналітика майнінгової компанії Luxor Technologies, виходячи з середніх цін на електроенергію минулого року, підвищення податків може призвести до того, що повна вартість електроенергії становитиме $0,093/кВт-год.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Податки для майнерів у США

У березні цього року стало відомо, що президент США Джо Байден і Міністерство фінансів підтримують ініціативу щодо введення акцизного збору для компаній, які займаються майнінгом цифрових активів.

Згідно з новою пропозицією, будь-яка компанія у цьому секторі підлягатиме оподаткуванню акцизним збором у розмірі 30% вартості електроенергії, яку вона використовує для видобутку цифрових активів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023