Українцям пояснили, як оподатковуються операції з BTC

Українцям пояснили, як оподатковуються операції з BTC

Дохід від біткоїн-операцій включається до загального річного оподатковуваного доходу.

Державна податкова служба України у Львівській області випустила роз'яснення щодо оподаткування операцій з біткоїнами та криптовалютами для фізичних осіб.

У документі зазначається, що у «криптовалюти не має визначеного правового статусу в Україні, адже відсутня нормативна база для її класифікації та регулювання операцій з нею».

Нові правила оподаткування біткоїн-операцій

Згідно з роз'ясненням, усі одержувані від операцій з біткоїном та криптовалютами кошти підлягають оподаткуванню.

«Дохід, отриманий фізичною особою від продажу криптовалюти включається до загального річного оподатковуваного доходу як іноземний дохід, якщо джерело виплати цього доходу є іноземним. Або як інший дохід, якщо виплата доходу здійснюється фізичною особою – резидентом на території України», – зазначається у документі.

В роз’ясненні також зазначається, що об’єктом оподаткування окрім доходу можуть бути майно, товари, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, «визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку».

Враховуючи досить розмиті формулювання документа, оподатковуватись можуть майже будь-які матеріальні статки та надбання, пов’язані з цифровою валютою.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Стосунки законодавства України з Біткоїном

У грудні 2022 року українська влада розпочала процес доопрацювання закону «Про віртуальні активи» відповідно до положень європейського законопроєкту з регулювання Біткоїна та криптовалют (MiCA).

Зокрема, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) провела перше засідання консультаційної ради щодо регулювання віртуальних активів. НКЦПФР повідомила, що вони вже активно співпрацюють з міжнародними партнерами та профільними органами, щоб пристосувати українське законодавство до норм Європейського Союзу.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024