Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

BTC-донати для України, проблеми українських біткоїн-бірж, курс про Біткоїн від Мінцифри, зростання складності майнінгу, скорочення числа біткоїн-банкоматів, нова функція BTCPay Server, Silvergate стає ізгоєм і нові проєкти Джека Дорсі.

Україна з початку війни отримала майже $23 млн донатів у BTC

З моменту збройного вторгнення Росії в Україну на допомогу українській армії та постраждалим пожертвувано біткоїнів на суму $22,8 млн.

Загалом Україна отримала пожертв у біткоїні та криптовалютах на $70 млн. Варто зауважити, що 80% усіх пожертв було перераховано Україні в перші місяці після 24 лютого 2022 року. Потім надходження коштів значно сповільнилося.

В Україні біткоїн-біржі зупинили виведення коштів на картки

Клієнти найбільших біткоїн-бірж в Україні наразилися на проблему виведення коштів на картки українських банків. З проблемами зіткнулися як мінімум біржі Kuna, Whitebit та Binance.

Точна причина зупинення транзакцій на картки українських банків невідома. Блокування фінансових переказів може бути пов'язане з перевіркою діяльності низки банків, які, можливо, застосовували схеми ухилення від сплати податків учасниками грального ринку.

Мінцифри започаткувало курс про Біткоїн та блокчейн

Міністерство цифрової трансформації відкрило для українців доступ до безплатного курсу, присвяченого Біткоїну, криптовалютам і блокчейну.

Програма проходитиме на базі платформи «Дія. Цифрова освіта» та розрахована на 100 годин теорії та практики.

Складність майнінгу збільшилась на 10%

Складність майнінгу Біткоїна після чергового перерахунку досягла 43,05 Т, що майже на 10% більше за показники двотижневої давності.

Хешрейт мережі на рівні 296 EH/s. Біткоїн поступово виходить із ведмежого ринку. Майнери починають підключати все більше нового обладнання, оскільки видобуток біткоїнів стає дедалі вигіднішим.

У світі почала скорочуватися кількість біткоїн-банкоматів

З початку року глобальна мережа біткоїн-банкоматів зменшилася на 412 пристроїв. Сьогодні у світі налічується 37 767 біткоїн-банкоматів.

На скорочення числа біткоїн-банкоматів можуть впливати кілька факторів: міжнародна напруженість, втрата доходів і тривалий ведмежий ринок.

BTCPay Server тепер підтримує Coinjoin

Програмне забезпечення для обробки біткоїн-платежів BTCPay Server додало плагін CoinJoin, що посилить конфіденційність його користувачів.

Тепер будь-який бізнес, який використовує BTCPay Server, може активувати протокол WabiSabi CoinJoin на основі гаманця Wasabi. Це дозволить автоматично використовувати CoinJoin для всіх одержуваних BTC.

Компанії з Біткоїн-індустрії розривають відносини з банком Silvergate

Провідні компанії з Біткоїн-індустрії та емітенти стейблкоїнів дистанціюються від банку Silvergate, який переживає масштабне падіння капіталізації в останні дні.

Найбільший публічний власник біткоїнів MicroStrategy, емітенти стейблкоїнів Tether Limited та Circle, біржа Coinbase, платформа Paxos та багато інших учасників ринку призупинили відносини з проблемним банком. Його акції впали майже втричі за останні п'ять днів – із $14,6 до $5,7.

Джек Дорсі працює над новим некастодіальним гаманцем

Засновник Twitter і відомий біткоїнер Джек Дорсі представив тизер інтерфейсу користувача майбутньої моделі апаратного гаманця, який розробляє його компанія Block. Нині він шукає партнерів для реалізації проєкту.

Команда проєкту планує надавати послуги некастодіального зберігання біткоїнів для 100 млн потенційних клієнтів. Майбутній гаманець інтегрує операції в BTC та фіаті, що зробить його універсальним незалежно від форми оплати, обраної клієнтом.

Компанія Джека Дорсі розвиватиме Lightning Network

Компанія TBD, яка є «дочкою» Block бізнесмена Джека Дорсі, відкриє підрозділ розвитку екосистеми Lightning Network під назвою с=.

Мета цієї ініціативи – надати інфраструктуру з використанням біткоїнів, щоб зробити мережу Lightning зручнішою та надійнішою для розробників, підприємств (наприклад, продавців, які приймають платежі Lightning) та кінцевих споживачів цих підприємств.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024