Компанії з Біткоїн-індустрії розривають відносини з банком Silvergate

Компанії з Біткоїн-індустрії розривають відносини з банком Silvergate

Банк, що забезпечував фінансування багатьох біткоїн-проєктів, переживає скрутні часи.

Провідні компанії з Біткоїн-індустрії та емітенти стейблкоїнів дистанціюються від банку Silvergate, який переживає масштабне падіння капіталізації останніми днями. Про це повідомляє CoinTelegraph.

Найбільший публічний власник біткоїнів MicroStrategy, емітенти стейблкоїнів Tether Limited та Circle, біржа Coinbase, платформа Paxos та багато інших учасників ринку призупинили відносини з проблемним банком.

Компанії з Біткоїн-індустрії розривають відносини з банком Silvergate
Динаміка вартості акцій Silvergate. Джерело: Yahoo Finance.

Акції банку впали майже втричі за останні п’ять днів – з $14,6 до $5,7. На піку в листопаді 2021 року вартість акцій перевищувала $219. Наразі інвестори активно виводять кошти з банку, а його перспективи залишаються невизначеними.

Причини кризи

За підсумками четвертого кварталу 2022 року банк прозвітував про чисті збитки у розмірі понад $1 млрд. Зв'язок Silvergate з біржею FTX призвів до концентрації збитків внаслідок колапсу платформи наприкінці минулого року.

Напередодні також посилився тиск з боку Комісії з цінних паперів і бірж США, яка висунула претензії щодо звітності, яку надав банк. Представники фінансової установи також висловили невпевненість щодо раціональності спеціалізації на ринку цифрових активів.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Банкрутство FTX

Криза централізованих платформ досягла максимуму в листопаді 2022 року, коли одна з найбільших бірж FTX оголосила про банкрутство. Менеджмент не зміг усунути дефіцит у понад $9 млрд, що утворився внаслідок нецільового використання коштів клієнтів. Засновнику та колишньому генеральному директору FTX Сему Бенкману-Фріду було висунуто офіційні обвинувачення, й він був заарештований та депортований до США.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023