Компанії з Біткоїн-індустрії розривають відносини з банком Silvergate

Компанії з Біткоїн-індустрії розривають відносини з банком Silvergate

Банк, що забезпечував фінансування багатьох біткоїн-проєктів, переживає скрутні часи.

Провідні компанії з Біткоїн-індустрії та емітенти стейблкоїнів дистанціюються від банку Silvergate, який переживає масштабне падіння капіталізації останніми днями. Про це повідомляє CoinTelegraph.

Найбільший публічний власник біткоїнів MicroStrategy, емітенти стейблкоїнів Tether Limited та Circle, біржа Coinbase, платформа Paxos та багато інших учасників ринку призупинили відносини з проблемним банком.

Компанії з Біткоїн-індустрії розривають відносини з банком Silvergate
Динаміка вартості акцій Silvergate. Джерело: Yahoo Finance.

Акції банку впали майже втричі за останні п’ять днів – з $14,6 до $5,7. На піку в листопаді 2021 року вартість акцій перевищувала $219. Наразі інвестори активно виводять кошти з банку, а його перспективи залишаються невизначеними.

Причини кризи

За підсумками четвертого кварталу 2022 року банк прозвітував про чисті збитки у розмірі понад $1 млрд. Зв'язок Silvergate з біржею FTX призвів до концентрації збитків внаслідок колапсу платформи наприкінці минулого року.

Напередодні також посилився тиск з боку Комісії з цінних паперів і бірж США, яка висунула претензії щодо звітності, яку надав банк. Представники фінансової установи також висловили невпевненість щодо раціональності спеціалізації на ринку цифрових активів.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Банкрутство FTX

Криза централізованих платформ досягла максимуму в листопаді 2022 року, коли одна з найбільших бірж FTX оголосила про банкрутство. Менеджмент не зміг усунути дефіцит у понад $9 млрд, що утворився внаслідок нецільового використання коштів клієнтів. Засновнику та колишньому генеральному директору FTX Сему Бенкману-Фріду було висунуто офіційні обвинувачення, й він був заарештований та депортований до США.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024