Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Перша Біткоїн-конференція в Україні та презентація журналу Bitcoin Magazine Україна, з Bitcoin Core йде мейнтейнер, зростання капіталізації біткоїна та числа BTC-переказів, нові звинувачення проти ексглави FTX, покупка OrdinalsHub, гранти Human Rights Foundation та покращення біткоїн-клімату в Гонконгу.

Якою була конференція Follow Bitcoin

Перша в Україні конференція, присвячена винятково Біткоїну, зібрала експертів та Біткоїн-ентузіастів із різних куточків світу. Окрім цікавих виступів та нетворкінгу, під час івента презентували перше друковане видання «Bitcoin Magazine Україна».

Учасники події відзначили прогрес, досягнутий в Україні останнім часом, попри відкриту збройну агресію РФ. Усі спікери конференції зійшлися в єдиній думці: Біткоїн дозволяє не лише досягти фінансової незалежності, а й сприяє лібералізації соціально-економічного життя країни та створює передумови для її розвитку в наступні роки.

З Bitcoin Core пішов один із мейнтейнерів

Мейнтейнер Bitcoin Core Марко Фальке оголосив, що більше не виконуватиме цю функцію. Таким чином, кількість активних мейнтейнерів Bitcoin Core знизилася до чотирьох.

Марко Фальке відповідав за забезпечення якості та тестування програмного коду. Саме він зробив рекордну кількість змін до протоколу за весь час існування Біткоїна. Він обіймав посаду мейнтейнера протягом сімох років.

Біткоїн випередив за капіталізацією Visa

Продемонструвавши 12% зростання протягом останнього тижня, біткоїн досяг капіталізації $472 млрд, що більше, ніж капіталізація платіжної системи Visa.

Нині біткоїн посідає 11-е місце в сукупному рейтингу активів та компаній із ринкової капіталізації. На першій позиції залишається золото із сукупною ринковою капіталізацією $12,2 трлн.

Кількість BTC-переказів на максимумі з 2021 року

Попит на NFT на блокчейні Біткоїна спричинив бум переказів монет. Обсяг BTC-транзакцій у мережі збільшився до рівня січня 2021 року.

Інтеграція NFT у блокчейн Біткоїна через протокол Ordinals викликала зростання попиту на простір блоків та зміни у структурі транзакцій у мережі. Тепер Біткоїн використовується як для монетарних, так і для немонетарних цілей.

Проти засновника FTX висунули нові звинувачення

Колишньому голові біржі FTX Сему Бенкману-Фріду висунули нові кримінальні звинувачення – у змові з метою банківського шахрайства.

Кількість злочинів, що йому інкримінуються, збільшилася на чотири – з 8 до 12. Тепер Бенкмана-Фріда також звинувачують у змові з метою здійснення банківського шахрайства та змові з метою управління неліцензованим грошовим переказом.

Майнер Luxor став власником OrdinalsHub

Майнінгова компанія Luxor придбала платформу для створення NFT на блокчейні Біткоїна OrdinalsHub.

Суму угоди сторони вирішили не розголошувати. Luxor намагається знайти нові шляхи монетизації бізнесу під час виходу з ведмежого ринку. Таким чином, майнер може стати центральним гравцем у сегменті незамінних токенів на блокчейні Біткоїна.

Human Rights Foundation виділила гранти 10 Біткоїн-проєктам

Некомерційна організація Human Rights Foundation (HRF) виділила 2 млрд сатоші (близько $475 000) на 10 глобальних проєктів.

Фінансування підтримуватиме такі галузі, як стійка до цензури комунікація, Біткоїн-освіта в авторитарних режимах, розробка та формування місцевих ком'юніті з акцентом на Африку та Південно-Східну Азію.

Гонконг може дозволити роздрібним інвесторам торгувати біткоїнами

Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу (SFC) планує дозволити роздрібним інвесторам торгувати біткоїнами на біржах. Відомство розпочало відповідні консультації з постачальниками послуг віртуальних активів.

Усі платформи для торгівлі біткоїнами та криптовалютами, які планують подати заявку на отримання відповідної ліцензії, «мають почати аналізувати та переглядати свої системи та елементи управління, щоб підготуватися до нового режиму».

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024