З Bitcoin Core пішов один з мейнтейнерів

З Bitcoin Core пішов один з мейнтейнерів

Кількість активних Біткоїн-мейнтейнерів у проєкті знизилася до чотирьох.

Мейнтейнер Bitcoin Core Марко Фальке оголосив, що припиняє виконувати цю функцію. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Марко Фальке відповідав за забезпечення якості та тестування програмного коду. Саме він зробив рекордну кількість змін у протокол за весь час існування Біткоїна. Він обіймав посаду мейнтейнера протягом сімох років.

З Bitcoin Core пішов один з мейнтейнерів
Повідомлення Фальке про припинення роботи. Джерело: Twitter/MarcoFalke.

Таким чином кількість активних мейнтейнерів Bitcoin Core знизилася до чотирьох. Залишається невідомим, чи планується збільшення кількості мейнтейнерів найближчим часом для відновлення типового рівня у 5-6 професійних розробників, що виконують ці функції.

Хто такі мейнтейнери Bitcoin Core

Мейнтейнери Bitcoin Core – це невелика група з найбільш досвідчених та авторитетних Біткоїн-розробників. Їх обирають інші розробники, та вони мають розширені функції щодо внесення змін у протокол і код Біткоїна.

Проте вони не контролюють процес розробки й не можуть нав’язати свої рішення іншим учасникам. Кожна повна нода перевіряє всі транзакції, та розробники, майнери, біржі тощо можуть не погоджуватися з оновленнями, що пропонуються. У разі втрати довіри розробник може бути відкликаний з посади мейнтейнера (як свого часу сталося з Гевіном Андерсеном).

Хто створив Біткоїн?
Хто створив Біткоїн?
Біткоїн було створено Сатоші Накамото (швидше за все це псевдонім), якого й досі...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто ще пішов з посади мейнтейнера

Раніше цього місяця посаду головного мейнтейнера залишив Владімір ван дер Лаан. Він послався на емоційне вигорання та проблеми зі здоров’ям. Робота мейнтейнерів пов’язана з великою відповідальністю та психоемоційним навантаженням під час ухвалення змін у протоколі.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Мешканці країни тепер можуть займатися трейдингом на платформі MercadoLibre. Юлiя Савицька 30 березня 2023
Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Бум у сегменті майнінгу змінюється на стале зростання. Дмитро Харьков 30 березня 2023
Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Регіон хоче полегшити надання банківських операцій для компаній, які працюють з біткоїном та криптовалютами. Юлiя Савицька 29 березня 2023