Гонконг може дозволити роздрібним інвесторам торгувати біткоїнами

Гонконг може дозволити роздрібним інвесторам торгувати біткоїнами

Професійні інвестори матимуть змогу торгувати BTC вже з літа, а роздрібним доведеться дочекатися закінчення консультацій.

Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу (SFC) планує дозволити роздрібним інвесторам торгувати біткоїнами на біржах. Відомство розпочало відповідні консультації з постачальниками послуг віртуальних активів, повідомляється на його офіційному сайті.

Тим часом уже з 1 червня 2023 року торговельні майданчики зможуть обслуговувати професійних інвесторів (із власним капіталом понад $1 млн).

Усі платформи для торгівлі біткоїнами та криптовалютами, які планують подати заявку на отримання відповідної ліцензії, «мають почати аналізувати та переглядати свої системи й елементи управління, щоб підготуватися до нового режиму».

Однак невідомо, коли SFC завершить процес консультацій з надання доступу для роздрібних інвесторів.

Як відреагували біржі

Біржі Gate, OKX, Bitget та інші почали масово подавати заявки на отримання ліцензії для роботи в Гонконгу, розповів журналіст Twitter Колін Ву.

За його словами, подаватимуться майже всі відомі біржі, але скільки з них затвердять – невідомо. Також незрозуміло, чи буде відкрито доступ ритейл-інвесторам.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Законодавчі ініціативи у Гонконгу

У 2021 році Бюро фінансових послуг і казначейства (FSTB) розпочало розробку законопроєкту, згідно з яким біткоїн-біржам у Гонконгу загрожує заборона на операційну діяльність без ліцензії.

Згідно з документом, постачальників послуг віртуальних активів (VASP) вирішили зобов'язати отримувати безстрокові ліцензії на операційну діяльність у Комісії з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу (SFC).

Від ліцензованих VASP вимагатимуть дотримання правил AML та KYC. Для організацій, які працюють без ліцензії FSTB, передбачено штрафи у розмірі до $644 000. Їхнім керівникам загрожує позбавлення волі на строк до семи років.

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023