Гонконг може дозволити роздрібним інвесторам торгувати біткоїнами

Гонконг може дозволити роздрібним інвесторам торгувати біткоїнами

Професійні інвестори матимуть змогу торгувати BTC вже з літа, а роздрібним доведеться дочекатися закінчення консультацій.

Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу (SFC) планує дозволити роздрібним інвесторам торгувати біткоїнами на біржах. Відомство розпочало відповідні консультації з постачальниками послуг віртуальних активів, повідомляється на його офіційному сайті.

Тим часом уже з 1 червня 2023 року торговельні майданчики зможуть обслуговувати професійних інвесторів (із власним капіталом понад $1 млн).

Усі платформи для торгівлі біткоїнами та криптовалютами, які планують подати заявку на отримання відповідної ліцензії, «мають почати аналізувати та переглядати свої системи й елементи управління, щоб підготуватися до нового режиму».

Однак невідомо, коли SFC завершить процес консультацій з надання доступу для роздрібних інвесторів.

Як відреагували біржі

Біржі Gate, OKX, Bitget та інші почали масово подавати заявки на отримання ліцензії для роботи в Гонконгу, розповів журналіст Twitter Колін Ву.

За його словами, подаватимуться майже всі відомі біржі, але скільки з них затвердять – невідомо. Також незрозуміло, чи буде відкрито доступ ритейл-інвесторам.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Законодавчі ініціативи у Гонконгу

У 2021 році Бюро фінансових послуг і казначейства (FSTB) розпочало розробку законопроєкту, згідно з яким біткоїн-біржам у Гонконгу загрожує заборона на операційну діяльність без ліцензії.

Згідно з документом, постачальників послуг віртуальних активів (VASP) вирішили зобов'язати отримувати безстрокові ліцензії на операційну діяльність у Комісії з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу (SFC).

Від ліцензованих VASP вимагатимуть дотримання правил AML та KYC. Для організацій, які працюють без ліцензії FSTB, передбачено штрафи у розмірі до $644 000. Їхнім керівникам загрожує позбавлення волі на строк до семи років.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024