Якою була конференція «Follow Bitcoin»

Якою була конференція «Follow Bitcoin»

Перша в Україні конференція, присвячена виключно Біткоїну, зібрала експертів та Біткоїн-ентузіастів з різних куточків світу. Окрім цікавих виступів та нетворкінгу, під час івенту було презентовано перше друковане видання Bitcoin Magazine Україна.
Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»Якою була конференція «Follow Bitcoin»

Вступне слово

Конференція почалася з виступу CEO White Rock Management Енді Лонга, який представляв компанію-інвестора Bitcoin Magazine Україна. Він підтвердив значення Біткоїна для всього світу в контексті економічного та технологічного розвитку. Лонг підкреслив, що майнінгова компанія White Rock Management, що є одним зі світових лідерів серед приватних майнерів, високо оцінює прогрес, якого досягнув Bitcoin Magazine Україна, і підтримуватиме проєкт і надалі.

Також привітав учасників конференції й президент американського видання Bitcoin Magazine Майк Джермано. Він пояснив значення гіпербіткоїнізації для країн, що розвиваються, а особливо для України, яка стикається з унікальними викликами, відбиваючи збройну агресію РФ. На питання щодо того, з чого варто почати знайомство з Біткоїном новачкам, Майк Джермано був лаконічним:

«Варто починати з друкованого номеру українського видання Bitcoin Magazine».

Він позитивно оцінив роботу всієї команди та побажав подальших успіхів.

Ксенія Житомирська та некастодіальне зберігання BTC

Дуже яскраво виступила CTO та співзасновниця Trustee Wallet Ксенія Житомирська. Їй вдалося дуже доступно пояснити переваги некастодіальних Біткоїн-гаманців. Вона нагадала, що всі централізовані сервіси не тільки вимагають KYC-верифікації, а й фактично контролюють монети клієнтів, адже в цьому випадку саме треті сторони мають доступ до приватних ключів. Таким чином користувачі наражаються на значні ризики та залежать від фінансового стану відповідних компаній.

Натомість некастодіальні гаманці дозволяють власникам монет зберігати повний доступ до своїх біткоїнів та за бажанням перейти на іншу платформу за допомогою своєї seed-фрази. Ксенія Житомирська також пояснила переваги Trustee Wallet, над яким вона безпосередньо працює. Зокрема цей гаманець має повністю відкритий код та постійно оновлюється, що дозволяє користувачам бути впевненими, що всі потенційні вразливості ефективно мінімізовані.

Експерт також поділилася суб’єктивним сприйняттям розробницької роботи в цій сфері.

«Бути Біткоїн-розробником – це не просто, але це найзахопливіше, що може бути. Якщо ви будете працювати над Біткоїном, у вас уже не буде бажання займатися чимось іншим», – відзначає вона.

Дискусія розробників Bitcoin Core Гліба Науменка та Пітера Тодда

Одна з найочікуваніших панелей порадувала гостей професійним обговоренням цілої низки актуальних питань. Зокрема Пітер Тодд підкреслив, що функціонування Біткоїна поза національними чи географічними межами є однією з його головних переваг для таких країн, як Україна. Гліб Науменко зазначив, що обмеження, які вводяться НБУ, також сприяють переходу громадян на розрахунки у BTC, щоб мати доступ до вільних та необмежених грошових операцій.

Пітер Тодд погодився з такою інтерпретацією та сформулював свою думку навіть більш категорично:

«Інфляція – це податок на заощадження».

Всі центробанки використовують її так чи інакше. Проте Біткоїн функціонує як децентралізована та неінфляційна фінансова система, що не може бути змінена будь-ким (навіть Сатоші Накамото).

Пітер Тодд також використовував приклади інших країн, що розвиваються, на зразок Кенії та Нігерії, щоб продемонструвати зростання ролі Біткоїна для людей, що не погоджуються з фіатною несправедливістю. Експерти торкнулися теми Nostr як децентралізованої альтернативи Twitter та іншим соціальним мережам. На їхню думку інтеграція Nostr з Lightning Network робить її особливо привабливою для біткоїнерів. Наприклад, PayPal стягує комісію у 10-20 центів навіть за мікротранзакції, а за допомогою мережі Lightning вони можуть бути майже безплатними.

Розробники також поділилися значенням майнінгу для популяризації Біткоїна серед загальної публіки. На сьогодні майнери можуть працювати як автономно, так й інтегруватися в майнінгові пули для отримання стабільнішого доходу. Відповідаючи на питання гостей івенту, Пітер Тодд підкреслив, що він лояльний до інтеграції NFT у блокчейн Біткоїна, адже це відповідає потребам великої кількості користувачів та не загрожує безпеці протоколу.

Біткоїн та права людей: дискусія Алекса Гладштейна та Майка Брока

Останнє обговорення конференції було присвячено ролі Біткоїна в захисті людей від авторитаризму та інших викликів сучасного світу. Директор зі стратегічного розвитку Human Rights Foundation Алекс Гладштейн попередив про ризики надмірної заборгованості української економіки під час співробітництва з МВФ та Світовим Банком. Боргове навантаження негативно впливатиме на довгостроковий розвиток нашої держави.

Експерти підкреслили ключову роль Біткоїна у захисті прав людей на початку російського вторгнення, коли банківська система не мала змоги задовольнити всі їхні потреби, а значна кількість людей була змушена змінити місце свого проживання. Топменеджер Block Майк Брок погодився, що біткоїн – це гроші свободи, і його значення у такі вирішальні періоди історії є визначальним.

Алекс Гладштейн торкнувся проблеми монетарного колоніалізму, що використовує РФ на тимчасово окупованих територіях. Біткоїн може виступати однією з форм опору й боротьби за свої економічні права. Наразі більшість громадян західних країн не розуміють практичного значення боротьби за свою свободу та незалежність. Але Україна доводить, як це може бути реалізовано в XXI столітті.

Насамкінець Алекс Гладштейн підсумував значення Біткоїна в контексті цієї дискусії наступним чином:

«Біткоїн грає ключову роль у трьох основних напрямах: свобода слова, захист прав приватної власності та відкритість ринків капіталу».

Підбиваючи підсумки

Перша Біткоїн-конференція в Україні «Follow Bitcoin» та презентація першого друкованого номеру Bitcoin Magazine Україна стали знаковим дійством. В івенті взяли участь провідні розробники, економісти, соціальні діячі та експерти з різних галузей. Вони відзначили прогрес, якого було досягнуто в Україні останнім часом попри відкриту збройну агресію РФ. Усі спікери конференції зійшли на одній думці – Біткоїн дозволяє не лише досягти фінансової незалежності, а й сприяє лібералізації соціально-економічного життя країни й створює передумови для її розвитку в наступні роки.

Придбати перший друкований номер Bitcoin Magazine українською мовою можна тут

Біткоїн проти диктатури Біткоїн проти диктатури Навіть у XXI столітті у світі існують авторитарні та тоталітарні режими, що становлять небезпеку не лише для своїх громадян, а й для жителів інших країн. Проте з появою Біткоїна з’являється можливість протистояти їхньому шкідливому впливу, принаймні у фінансовій сфері. Дмитро Харьков 12 квітня 2024
Найвідоміші Біткоїн-наставники Найвідоміші Біткоїн-наставники Наставники у Біткоїн-спільноті – це люди, яку виконують важливу просвітницьку роль та допомагають іншим зрозуміти, що таке Біткоїн та як він може покращити їхнє життя. Володимир Гришенко 11 квітня 2024
Інвестиційні продукти на основі біткоїна Інвестиційні продукти на основі біткоїна Традиційні інвестори все більше цікавляться біткоїном. Відтак з’являються нові інструменти для трейдерів та інших учасників ринку, які бажають заробити на цінових коливаннях активу. Дмитро Харьков 10 квітня 2024