Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Кити міняють стейблкоїни на BTC, довіра до Біткоїна та його хешрейт ростуть, Lightning Network збільшилася до 5000 BTC, Binance закріплюється в Казахстані, в Лугано Біг Мак продають за біткоїни, київський ВНЗ навчатиме Біткоїну, ЄС готується врегулювати Біткоїн-індустрію.

Кити переводять активи зі стейблкоїнів у BTC

Протягом останнього тижня кити активно виводили активи зі стейблкоїнів, придбавши 46 173 BTC.

Стратегія китів суттєво змінилася наприкінці вересня – на початку жовтня. Протягом попередніх місяців найбільші власники цифрових активів активно накопичували стейблкоїни, що характерно для ведмежого ринку. Однак зараз вони конвертують кошти на біткоїни, де бачать більше перспектив.

Індекс жадібності та страху свідчить про зростання довіри до Біткоїна

На сьогодні Індекс жадібності та страху досяг позначки 26, що вище за показники минулого тижня (22) і місяця (також 22).

Значення індексу продовжують впевнено зростати протягом тижня. Хоча поточний рівень все ще характеризується як «страх», позитивна динаміка ілюструє зміни у сприйнятті інвесторів потенційних вкладень у біткоїн.

Хешрейт Біткоїна оновив максимум

Середнє значення хешрейту Біткоїна за останній тиждень досягло нового історичного максимуму – 258 Eh/s.

Рекордні показники свідчать про збільшення потужностей для майнінгу, попри ведмежий ринок. Більшість майнерів орієнтовані на акумулювання BTC через очікуване зменшення винагороди за видобуток блоку після наступного халвінгу – вже у квітні 2024 року.

Пропускна здатність Lightning Network досягла 5000 BTC

Рішення другого рівня Lightning Network досягло пропускної спроможності у 5000 BTC – нового історичного максимуму.

Потужність мережі Lightning Network почала стрімко зростати у 2021 році й значною мірою уможливила досягнення нових максимумів біткоїном у квітні, а потім і в листопаді минулого року.

Binance отримала ліцензію для роботи у Казахстані

Біткоїн-біржа Binance отримала ліцензію на управління платформою цифрових активів та надання кастодіальних послуг у Міжнародному фінансовому центрі «Астана» (МФЦА).

Тепер вона зможе надавати свої послуги як оператор майданчика для платформи цифрових активів та постачальник кастодиальних послуг у МФЦА.

McDonald's в Лугано почав приймати біткоїни

Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's почала приймати біткоїни як оплату у своїх закладах, розташованих у швейцарському Лугано.

До цього McDonald's інтегрував оплату біткоїнами у Сальвадорі. Ця функція доступна в 19 торгових точках країни завдяки партнерству компанії із платіжною системою Chivo.

У Києво-Могилянській академії навчатимуть Біткоїну

Національний університет «Києво-Могилянська Академія» та біткоїн-біржа WhiteBIT підписали меморандум про співпрацю, в рамках якого створять нові освітні програми про Біткоїн та блокчейн.

Співпраця університету та WhiteBIT також передбачає спільну діяльність у галузі розвитку блокчейн-технологій, регулювання віртуальних активів та обігу біткоїна та криптовалют, проведення тематичних заходів та іншу наукову, методичну, освітню та інформаційну взаємодію.

У ЄС погодили текст законопроєкту про регулювання Біткоїн-індустрії

Учасники Ради ЄС затвердили текст законопроєкту про регулювання біткоїна та криптовалют MiCA без подальшого обговорення.

MiCA включає правила, які поширюються на емітентів цифрових активів, стейблкоїнів, торгові та кастодіальні платформи. Постачальників послуг зобов'яжуть дотримуватись суворих вимог, спрямованих на захист споживачів. Їх можуть притягнути до відповідальності у разі втрати коштів інвесторів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024