Хешрейт Біткоїна оновив максимум

Хешрейт Біткоїна оновив максимум

Мережа Біткоїна стає все потужнішою та децентралізованішою.

Середнє значення хешрейту Біткоїна за останній тиждень досягло нового історичного максимуму – 258 Eh/s. Про це свідчать дані порталу LookIntoBitcoin.

Рекордні показники свідчать про збільшення потужностей для майнінгу попри ведмежий ринок. Більшість майнерів орієнтовані на акумулювання BTC через очікуване зменшення винагороди за видобуток блоку після наступного халвінгу – вже у квітні 2024 року.

Динаміка хешрейту Біткоїна. Джерело: LookIntoBitcoin.
Динаміка хешрейту Біткоїна. Джерело: LookIntoBitcoin.

Варто зазначити, що в окремі дні хешрейт Біткоїна сягав навіть 282 Eh/s, проте історичний максимум 7-денного ковзного середнього був оновлений саме напередодні. Аналітик Arcane Research Жерен Мелерад прогнозує подальше зростання хешрейту до кінця року – з можливістю досягти середнього рівня в 260 Eh/s.

Що таке хешрейт Біткоїна

Xeшpeйт – це одиниця виміру обчислювальної потужності обладнання для видобутку біткоїнів. Чим більший цей показник, тим менше майнерам потрібно часу для видобутку нових блоків.

Щоправда, збільшення хешрейту також призводить до зростання складності мережі, відповідно знижується дохідність майнінгу.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хешрейт також виконує захисну функцію для Біткоїна – він визначає рівень поточної безпеки мережі. Чим більше пристроїв, тим менше шансів, що їй нашкодять.

Експансія Lightning Network

Зростання децентралізації та стабільності мережі Біткоїна також спостерігається у відношенні до протоколу другого рівня Lightning Network, що спеціалізується на проведенні мікротранзакцій. Так, його пропускна спроможність досягла 5000 BTC, що також становить історичний максимум. Отже, популярність біткоїна у світі стрімко зростає попри макроекономічну нестабільність та регуляторний тиск.

Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Мешканці країни тепер можуть займатися трейдингом на платформі MercadoLibre. Юлiя Савицька 30 березня 2023
Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Бум у сегменті майнінгу змінюється на стале зростання. Дмитро Харьков 30 березня 2023
Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Регіон хоче полегшити надання банківських операцій для компаній, які працюють з біткоїном та криптовалютами. Юлiя Савицька 29 березня 2023