Країни та компанії накопичили $175 млрд у біткоїнах

Країни та компанії накопичили $175 млрд у біткоїнах

Резерви біржових фондів перевищують запаси монет, що належать урядам країн світу.

Загальна вартість біткоїнів, які зберігають різні країни, публічні та приватні компанії, досягла $175 млрд. Про це йдеться у звіті компанії VanEck, передає The Block.

«Інтерес до біткоїна серед інституційних інвесторів також зріс. Хедж-фонди, компанії з управління активами та благодійні фонди все частіше визнають потенціал біткоїна як засобу заощадження. Приблизно $175 млрд біткоїнів зараз перебуває у розпорядженні ETF, країн, державних і приватних компаній», – повідомили у VanEck.

За даними сервісу CoinGecko, це становить приблизно 15% від капіталізації Біткоїна, яка становить близько $1,15 трлн.

У компанії також зазначили, що зараз, більш ніж будь-коли, торговці та підприємства приймають біткоїн як форму оплати, а «інфраструктура була побудована таким чином, щоб зробити її більш зручною для пересічної людини».

Найбільші запаси серед біткоїн-ETF

Станом на сьогодні спотовий біткоїн-фонд IBIT від компанії BlackRock сумарно придбав 274 462 BTC, що еквівалентно $15,7 млрд. На другому місці за кількістю придбаних біткоїнів після BlackRock опинилася компанія Fidelity. На рахунку її фонду FBTC 152 902 BTC ($8,8 млрд). На третій позиції знаходиться ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), запас якого збільшився до 43 180 ($2,4 млрд).

У Grayscale, який конвертував свій біржовий біткоїн-фонд з ф’ючерсного на спотовий, у розпорядженні залишається близько половини монет від початкової кількості – 296 713 BTC ($17 млрд).

Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Після того як ви купили свої перші біткоїни на біткоїн-біржі або лише збираєтесь...
Ігор Королишин 04 жовтня 2022

Уряди та біткоїни

Уряди більшості країн негативно ставляться до Біткоїна, оскільки він позбавляє їх контролю над грошима. Проте можна назвати десять країн, на рахунках яких знайшли BTC. Насамперед йдеться про: США, Китай, Велику Британію, Німеччину, Україну, Сальвадор, Бутан, Венесуелу, Фінляндію, Грузію та Болгарію.

Названі країни накопичують біткоїни з кількох причин: як форму диверсифікації резервів, засіб обходу міжнародних фінансових санкцій, інвестицію в майбутнє цифрової економіки та як страховку від економічної нестабільності.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024