Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів

Попри негативну політику щодо біткоїна, уряди багатьох країн, таких як США та Китай, опинилися серед найбільших власників монет головного цифрового активу.

Уряди різних країн недолюблюють Біткоїн, оскільки він позбавляє їх контролю над грошима. Але при цьому вони не можуть заперечувати його перспективи, тому намагаються накопичити якомога більше BTC. Роблять вони це кількома способами, включаючи конфіскацію в межах правоохоронних заходів, купівлю через центральні банки чи державні інвестиційні фонди, а також за допомогою майнінгу. Останній спосіб застосовується рідко, і зазвичай його використовують країни, які перебувають під санкціями.

Деякі країни, які розглядають біткоїн як частину своїх стратегічних резервів, можуть безпосередньо купувати його для диверсифікації своїх активів та захисту від фінансової нестабільності. Також є приклади, коли держави, такі як Сальвадор, відкрито інвестують у біткоїн та підтримують його використання як законний засіб платежу, що також сприяє накопиченню біткоїнів у державних резервах.

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Країни, які зберігають біткоїни. Джерело: Bitcoin Treasuries.

Тож скільки біткоїнів зберігає та чи інша країна і де вона їх узяла?

1. США (215 000 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flikr

Уряд США володіє біткоїнами більш ніж на $15 млрд, і значна їх частина так чи інакше пов'язана з конфіскацією монет у справі даркнет-маркетплейсу Silk Road.

Відомо, що США не часто конвертують біткоїни у долари. Разом з тим також не можна сказати, що вони чекають, коли біткоїн сильно подорожчає, щоб продати ці активи з великим прибутком. Швидше за все, ця величезна сума – не більше ніж елемент тривалого судового процесу, а не результат стратегічного планування.

2. Китай (190 000 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flickr.

Уряд Китаю отримав біткоїни здебільшого через конфіскації в межах правоохоронних операцій проти незаконної діяльності, такої як шахрайство, відмивання грошей та незаконна торгівля. У Китаї, де останніми роками було введено суворі обмеження щодо торгівлі цифрових активів та майнінгу, влада періодично здійснює масові операції з вилучення BTC і криптовалют.

Ці дії привели до того, що в уряду накопичилися великі запаси біткоїнів і Китай став одним із найбільших у світі власників головного цифрового активу.

3. Велика Британія (61 000 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flickr.

Нещодавно експерти платформи Arkham Intelligence виявили адресу, пов'язану з урядом Великої Британії, де зберігається 61 245 BTC.

Аналітики з'ясували, що британська поліція конфіскувала 61 000 BTC у двох громадян Китаю, проте доступ до біткоїнів влада отримала лише 2021 року.

«Заяви поліції відповідають потокам коштів, зафіксованим у блокчейні у липні 2021 року. Вони додані до адреси, пов'язаної з урядом Великої Британії», – йдеться у повідомленні Arkham.

4. Німеччина (50 000 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flickr.

Поліція Німеччини в межах розслідування справи про незаконне розповсюдження цифрового контенту вилучила 50 000 BTC ($3,5 млрд за поточним курсом). За заявою поліцейських, це найбільша кількість біткоїнів, яку будь-коли конфісковували співробітники місцевих правоохоронних органів.

Обвинувачені погодилися добровільно передати владі BTC, які перерахували на офіційні біткоїн-гаманці Федерального управління податкової поліції Німеччини.

5. Україна (46 351 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flickr.

На офіційних біткоїн-адресах українського уряду зберігаються, за даними аналітичного сервісу Bitcoin Treasuries, щонайменше 46 351 BTC. За сьогоднішнім курсом це понад $3,2 млрд.

Невелика частина коштів надійшла внаслідок боротьби місцевих правоохоронних органів із кіберзлочинністю, проте головним джерелом надходжень BTC стали пожертвування після початку повномасштабної війни у лютому 2022 року.

За деякими даними, більшість цих активів може бути виведена у фіат і спрямована на потреби армії або гуманітарні проєкти.

6. Сальвадор (5702 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flickr.

Уряд Сальвадору ухвалив революційну стратегію, оголосивши біткоїн законним платіжним засобом у вересні 2021 року, ставши першою країною у світі, яка зважилася на такий крок. Це рішення було частиною ширшої економічної стратегії, спрямованої на залучення іноземних інвестицій, стимулювання економічного зростання та зниження залежності від традиційних валют, зокрема, від американського долара.

Сальвадорська Біткоїн-стратегія включає покупку по одному біткоїну на день, створення національного біткоїн-фонду для керування своїми активами, запуск застосунку Chivo Wallet, для спрощення використання біткоїна в повсякденних транзакціях для громадян.

7. Бутан (621 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flickr.

Минулого року королівство Бутан таємно створило низку державних підприємств з видобутку біткоїнів. Про розташування відповідних дата-центрів, про які раніше ніколи не повідомлялося публічно, стало відомо завдяки супутниковим знімкам Planet Labs, Satellite Vu та Google Earth.

Про те, що Бутан активно видобуває BTC, також свідчить той факт, що останніми роками в Бутані різко зріс імпорт і споживання електроенергії. Королівство, яке завжди продавало надлишки гідроелектроенергії Індії, 2023 року закупило електроенергію на $20,7 млн.

8. Венесуела (240 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flickr.

Після невдалого експерименту з національною криптовалютою Petro уряд Венесуели звернув увагу на BTC. Адже головний цифровий актив дає можливість якось обходити санкції та підтримувати економіку, яка вже багато років перебуває у жалюгідному стані.

Венесуела має великі енергетичні ресурси, що робить майнінг відносно дешевим і доступним, а застосування біткоїна – особливо ефективним в умовах гіперінфляції.

9. Фінляндія (90 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flickr.

У 2018 році Фінляндія мала набагато більше біткоїнів, ніж сьогодні. Майже шість років тому фінська митниця конфіскувала близько 2000 BTC у межах розслідування, пов'язаного з наркотиками. У 2023 році влада Фінляндії реалізувала 1889 ВТС, отримавши за них €46,5 млн. Виручені кошти пішли на гуманітарну допомогу Україні.

На адресах, що належать державі, залишаються ще близько 90 ВТС, які очікують на рішення суду у відповідних кримінальних справах.

10. Грузія (66 BTC)

Топ-10 урядів з найбільшим запасом біткоїнів
Джерело: Flickr.

Біткоїн-індустрія у Грузії у пріоритеті, оскільки вона є одним з елементів економічного та технологічного зростання країни. За останні 15 років Грузія досягла істотних результатів у ліберальних реформах. Більшість репресивних та бюрократичних обмежень було скасовано, а країна стала на шлях вільної ринкової економіки.

Походження біткоїнів уряду Грузії невідоме. Є ймовірність, що вони можуть бути пов'язані з індустрією майнінгу, яка активно розвивається в країні останніми роками.

Підбиваючи підсумки

Уряди різних країн накопичують біткоїни з кількох причин: як форму диверсифікації резервів, засіб обходу міжнародних фінансових санкцій, інвестицію в майбутнє цифрової економіки та як страховку від економічної нестабільності. Біткоїн, маючи властивості, аналогічні золоту, такі як децентралізація та обмежена пропозиція, пропонує альтернативу традиційним фіатним валютам і може бути надійним збереженням вартості в періоди економічної невизначеності.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024