Курс біткоїна за тиждень: на ціну тисне Європарламент

Курс біткоїна за тиждень: на ціну тисне Європарламент

На ринку біткоїна спостерігається корекція під впливом регуляторних рішень.

Курс біткоїна відносно долара США за останні сім днів знизився на 8,2% і складає наразі $28 100. Негативний тренд посилився після ухвалення ініціативи MiCA (Markets in Crypto-Assets) парламентом ЄС.

Початок тижня виявився досить позитивним для біткоїна на фоні розблокування коштів клієнтів Paxful та зростання вартості акцій публічних майнерів. Проте згодом оптимізм інвесторів дещо знизився внаслідок планів біржі Coinbase залишити американську юрисдикцію.

Курс біткоїна за тиждень: на ціну тисне Європарламент
Курс BTC/USD за останні сім днів. Джерело: CoinGecko.

Але головною негативною новиною стало ухвалення напередодні законодавчої ініціативи MiCA у ЄС, що посилює тиск на біржі та інших учасників ринку. Динаміка курсу вказує на те, що такі регуляторні кроки повною мірою ринок не врахував.

Технічний аналіз

Рівень опору в районі $30 000 у черговий раз виявився вагомим бар’єром для BTC. Значна кількість коротко- та середньострокових власників монет зафіксували прибуток, та ведмежий тиск на ринок посилився.

У той самий час досить сильний рівень підтримки спостерігається на рубежі в $25 000, що посилює вірогідність бокового руху ціни BTC найближчими днями. Поновлення бичачого ралі стане можливим після припливу додаткових інвестицій з боку китів та інституційних інвесторів.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Динаміка від початку року

Від початку року ринковий курс біткоїна зріс приблизно на 70%. Вартість активу значно зростала у січні й березні, а у лютому та квітні (принаймні за перші три тижні) вона консолідується. Біткоїн залишається найприбутковішим активом порівняно з іншими альтернативами як в абсолютному, так і відносному (скорегованому на ризик) вимірами.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023