У Киргизстані лише одна офіційна майнінгова компанія

У Киргизстані лише одна офіційна майнінгова компанія

Майнерам складно працювати в країні через обмеження, пов'язані з енергетичною кризою.

Станом на зараз у Киргизстані офіційно працює лише одна майнінгова компанія. Про це під час засідання парламенту заявив міністр енергетики Таалайбек Ібраєв, пише K-News.

Сьогодні у парламенті Киргизстану відбувається засідання, присвячене підготовці до опалювального сезону. У зв'язку з цим депутати порушили питання про тариф на електроенергію, діяльність майнінг-компаній та їхню кількість у країні.

«У нас офіційно працює лише одна майнінг-компанія у Кеміні, яка імпортує електроенергію. Киргизстан бере за транзит гроші, вони сплачують податки. Вони спожили 17 млн 200 кВт, 4 млн 900 тисяч ми отримали за транзит», – пояснив міністр.

Депутати відреагували на це негативно, наголосивши, що таке споживання «занадто велике». Вони запропонували позбавити підприємство доступу до електроенергії, перенаправивши потужності, що звільнилися, «на забезпечення підприємств і громадян».

Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів, також відоме як майнінг-ферми, є обчислювальн...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Чим відома майнінгова компанія в Кеміні

Влітку цього року в ЗМІ було опубліковано розслідування діяльності майнінг-ферми в Кеміні на тлі енергетичної кризи в Киргизстані. З'ясувалося, що підприємство споживало електроенергію із загальної мережі у великих обсягах. Після розслідування компанія вирішила закуповувати електроенергію у Казахстані.

Однак у сусідній країні цю інформацію не підтвердили. У Казахстані заявили, що не домовлялися про жодні поставки електроенергії майнінговим компаніям з Киргизстану, але готові обговорити це питання.

«Майнінгові» плани Киргизстану

У Киргизстані на Камбаратинській ГЕС планують встановити майнінгове обладнання вартістю $20 млн. Устаткування використовуватимуть для того, щоб держава не втрачала прибутку через виробництво надлишкової електроенергії, яку раніше не було куди направляти.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023