Киргизстан майнитиме електроенергією Казахстану

Киргизстан майнитиме електроенергією Казахстану

Майнінгова компанія перейшла на казахстанську електроенергію через енергокризу в Киргизстані.

Киргизстанська майнінгова компанія «Соларкоїн» із Кеміна з 1 серпня закуповуватиме електроенергію для своїх дата-центрів у Казахстані. Про це повідомляє місцеве видання «Азаттик».

27 липня ЗМІ випустили розслідування про діяльність майнінг-ферми у Кеміні на тлі енергетичної кризи у Киргизстані. Журналісти побачили зв'язок майнінг-ферми із членами ради директорів державних енергокомпаній.

Як вдалося з'ясувати, електроенергію майнінг-ферма купує за тарифом 5,04 сома (близько 6 центів) за кіловат-годину. Однак об'єкт споживає електрики більше, ніж гірничодобувний «Альянс-Алтин» або ТНК «Дастан».

За словами голови міненерго Киргизстану Таалайбека Ібраєва, держава продає електроенергію майнінговій компанії з листопада 2022 року, на сьогодні майнери сплатили 480 млн сомів ($5,5 млн).

«На підстанції «Бистрівка» є резерв потужності, тому ми надали дозвіл. Починали з п’яти мегават, на сьогодні – 25 мегават використовують і платять. Майнінг-компанія збудувала підстанцію, провела лінії з нашої підстанції. Тут немає ніякого злодійства», – наголосив міністр.

Чиновник також додав, що після цього розслідування компанія з 1 серпня відмовилася від співпраці та вирішила закуповувати електроенергію у Казахстані. Киргизстану платитимуть лише за транзит. «Замість 480 млн сомів ми отримаємо 17 млн сомів ($195 000)», – сказав міністр.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Майнінг у Киргизстані

У Киргизстані на Камбаратинській ГЕС встановлять майнінгове обладнання, завдяки чому держава не втрачатиме прибутку через виробництво надлишкової електроенергії, яку нікуди спрямовувати.

За п'ять місяців 2023 року майнери в Киргизстані сплатили до державного бюджету у вигляді податку на діяльність 23,2 млн сомів (приблизно $266 000).

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024