Киргизстан майнитиме електроенергією Казахстану

Киргизстан майнитиме електроенергією Казахстану

Майнінгова компанія перейшла на казахстанську електроенергію через енергокризу в Киргизстані.

Киргизстанська майнінгова компанія «Соларкоїн» із Кеміна з 1 серпня закуповуватиме електроенергію для своїх дата-центрів у Казахстані. Про це повідомляє місцеве видання «Азаттик».

27 липня ЗМІ випустили розслідування про діяльність майнінг-ферми у Кеміні на тлі енергетичної кризи у Киргизстані. Журналісти побачили зв'язок майнінг-ферми із членами ради директорів державних енергокомпаній.

Як вдалося з'ясувати, електроенергію майнінг-ферма купує за тарифом 5,04 сома (близько 6 центів) за кіловат-годину. Однак об'єкт споживає електрики більше, ніж гірничодобувний «Альянс-Алтин» або ТНК «Дастан».

За словами голови міненерго Киргизстану Таалайбека Ібраєва, держава продає електроенергію майнінговій компанії з листопада 2022 року, на сьогодні майнери сплатили 480 млн сомів ($5,5 млн).

«На підстанції «Бистрівка» є резерв потужності, тому ми надали дозвіл. Починали з п’яти мегават, на сьогодні – 25 мегават використовують і платять. Майнінг-компанія збудувала підстанцію, провела лінії з нашої підстанції. Тут немає ніякого злодійства», – наголосив міністр.

Чиновник також додав, що після цього розслідування компанія з 1 серпня відмовилася від співпраці та вирішила закуповувати електроенергію у Казахстані. Киргизстану платитимуть лише за транзит. «Замість 480 млн сомів ми отримаємо 17 млн сомів ($195 000)», – сказав міністр.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Майнінг у Киргизстані

У Киргизстані на Камбаратинській ГЕС встановлять майнінгове обладнання, завдяки чому держава не втрачатиме прибутку через виробництво надлишкової електроенергії, яку нікуди спрямовувати.

За п'ять місяців 2023 року майнери в Киргизстані сплатили до державного бюджету у вигляді податку на діяльність 23,2 млн сомів (приблизно $266 000).

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024