У Киргизстані встановлять майнінг-ферму на ГЕС

У Киргизстані встановлять майнінг-ферму на ГЕС

Її будівництво обійдеться в $20 млн, а кошти виділить приватний інвестор.

У Киргизстані на Камбаратинській ГЕС встановлять майнінгове обладнання вартістю $20 млн. Про це в інтерв'ю K-News розповів президент країни Садир Жапаров.

За його словами, майнери будуть використовувати для того, щоб держава не втрачала прибутку через виробництво надлишкової електроенергії, яку раніше нікуди було спрямовувати.

«ГЕС введено в експлуатацію у 2010 році. З того часу вона видає 120 МВт електроенергії. З них ми можемо взяти 90 МВт, оскільки пропускна здатність ліній розрахована до 90 МВт. За 13 років роботи ГЕС залишок у вигляді 30 МВт електроенергії випаровувався. У грошовому вираженні ми втратили 3 млрд 275 млн сомів (близько $37,4 млн)», – наголосив він.

Для того щоб виправити ситуацію, влада країни видала дозвіл на встановлення всередині Камбаратинської ГЕС майнінг-ферми потужністю до 30 МВт. На реалізацію проєкту, який профінансує приватний інвестор, планують витратити $20 млн.

«Щойно запрацює майнінг-ферма, не буде тих втрат. Зароблені гроші йтимуть енергетикам або, якщо точніше, простому народу», – додав Жапаров.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Майнери та податки

За п'ять місяців 2023 року майнери в Киргизстані заплатили до державного бюджету у вигляді податку на діяльність 23,2 млн сомів (приблизно $266 000).

В останні роки країна зробила кроки щодо створення сприятливого середовища для розвитку майнінгу. На тлі «енергетичного ембарго» майнінг було фактично узаконено у Киргизстані у серпні 2020 року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024