У Киргизстані встановлять майнінг-ферму на ГЕС

У Киргизстані встановлять майнінг-ферму на ГЕС

Її будівництво обійдеться в $20 млн, а кошти виділить приватний інвестор.

У Киргизстані на Камбаратинській ГЕС встановлять майнінгове обладнання вартістю $20 млн. Про це в інтерв'ю K-News розповів президент країни Садир Жапаров.

За його словами, майнери будуть використовувати для того, щоб держава не втрачала прибутку через виробництво надлишкової електроенергії, яку раніше нікуди було спрямовувати.

«ГЕС введено в експлуатацію у 2010 році. З того часу вона видає 120 МВт електроенергії. З них ми можемо взяти 90 МВт, оскільки пропускна здатність ліній розрахована до 90 МВт. За 13 років роботи ГЕС залишок у вигляді 30 МВт електроенергії випаровувався. У грошовому вираженні ми втратили 3 млрд 275 млн сомів (близько $37,4 млн)», – наголосив він.

Для того щоб виправити ситуацію, влада країни видала дозвіл на встановлення всередині Камбаратинської ГЕС майнінг-ферми потужністю до 30 МВт. На реалізацію проєкту, який профінансує приватний інвестор, планують витратити $20 млн.

«Щойно запрацює майнінг-ферма, не буде тих втрат. Зароблені гроші йтимуть енергетикам або, якщо точніше, простому народу», – додав Жапаров.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Майнери та податки

За п'ять місяців 2023 року майнери в Киргизстані заплатили до державного бюджету у вигляді податку на діяльність 23,2 млн сомів (приблизно $266 000).

В останні роки країна зробила кроки щодо створення сприятливого середовища для розвитку майнінгу. На тлі «енергетичного ембарго» майнінг було фактично узаконено у Киргизстані у серпні 2020 року.

Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи IRS спільно з компаніями CipherTrace та BlockTrace провели другий раунд навчання. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Барселону заполонили Біткоїн-графіті Барселону заполонили Біткоїн-графіті Біткоїн набуває популярності в Європі у незвичний спосіб. Дмитро Харьков 25 вересня 2023