Майнери в Киргизстані почали активніше сплачувати податки

Майнери в Киргизстані почали активніше сплачувати податки

За п'ять місяців 2023 року майнери сплатили $266 000 податків, що майже на 300% більше за аналогічний період минулого року.

За п'ять місяців 2023 року майнери заплатили до державного бюджету Киргизстану у вигляді податку на діяльність 23,2 млн сомів (приблизно $266 000). Про це повідомляє місцеве видання «Акчабар».

За даними Національного статистичного комітету Киргизстану, такі збори, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зросли на 297%, або на 17,4 млн сомів (близько $199 000). 2022 року до бюджету країни від майнерів надійшло 5,9 млн сомів ($67 000).

Водночас у Киргизстані, згідно з даними Служби регулювання та нагляду за фінансовим ринком, офіційно зареєстровано лише дві майнінгові компанії.

Розвиток майнінгової галузі в Киргизстані

Останніми роками у країні зроблено кроки зі створення сприятливого середовища для розвитку майнінгу. На тлі «енергетичного ембарго» майнінг було фактично узаконено у Киргизстані у серпні 2020 року.

Енергетична інфраструктура держави поступово покращується, що сприяє стійкому зростанню майнінгових операцій. Тариф на електроенергію для майнерів встановлено на рівні 5,04 сомів/кВт⋅год (6 центів).

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Скільки податків заплатили майнери за 10 місяців

За 10 місяців минулого року майнінгові компанії сплатили до бюджету Киргизстану трохи більше ніж $120 000. Ставка податку становить 10%, податковий період – один календарний місяць.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023