У Казахстані майнери за рік сплатили $6,7 млн податків

У Казахстані майнери за рік сплатили $6,7 млн податків

Нинішнього року вони поповнили держбюджет вже на $540 000.

За 2022 рік до державного бюджету Казахстану підприємства, що займаються майнінгом, сплатили 3,07 млрд тенге ($6,7 млн) податків, повідомляє «Халық үні».

За даними Комітету держдоходів Мінфіну Казахстану, з 1 січня по 27 квітня 2023 року сплачено 240 млн тенге (близько $540 000) у вигляді зборів.

Відомство нагадує, що платіжний період за майнінг за перший квартал 2023 року сплачується «не пізніше 25 числа другого місяця, наступного за звітним податковим періодом», тобто має бути оплачений до 25 травня 2023 року.

Закон про майнінг у Казахстані

На початку року Казахстан остаточно врегулював індустрію майнінгу. 6 лютого президент країни Касим-Жомарт Токаєв підписав закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан».

Нова законодавча база, згідно із задумом, має забезпечити роботу та розвиток сфери обігу цифрових активів і майнінгу в країні. Це, своєю чергою, має залучити іноземні інвестиції та сприяти розвитку економіки Казахстану.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Зворотний ефект

Проте за фактом новий закон, навпаки, змусив багато майнінгових компаній припинити свою діяльність у Казахстані.

Як наслідок, на початку 2023 року частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі. Якщо у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%, то у січні 2023 року знизився до 6,4%.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023