Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Можливе банкрутство Core Scientific, нові «асіки» Canaan, заборона майнінгу в Молдові, рейтинг найбільших майнерів у світі, покупка Twitter Ілоном Маском, інтеграція BTC у Cash App, запуски акселератора Lightning-стартапів та Lightning-біржі.

Одному з найбільших майнерів загрожує банкрутство

Майнінгова компанія Core Scientific не може здійснити кредитні виплати у жовтні та листопаді 2022 року, а її акції протягом доби впали на 77%.

Капіталізація компанії також стрімко знизилася до $90 млн, хоча ще в липні 2021 року вона становила $4,3 млрд. Представники компанії підтвердили, що у разі банкрутства інвестори можуть втратити всі свої внески.

Canaan представив нове покоління майнерів

Виробник майнінгового обладнання Canaan представив дві нові моделі майнерів серії Avalon Made A13.

У Canaan стверджують, що нове обладнання має більшу потужність та енергоефективність порівняно з попередніми моделями. Зокрема, модель А1346 дозволяє досягти хешрейту 110 TH/s і показників ефективності 25 J/TH.

У Молдові заборонили майнінг

Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови заборонила у країні майнінг, а також імпорт відповідного обладнання.

Наприкінці жовтня Молдова зіткнулася з енергетичною кризою. Це сталося через те, що Україна перестала експортувати до неї 30% необхідної електроенергії через обстріл енергетичних об'єктів Росією. Водночас Молдавська ДРЕС не може поставити законтрактовані 70% через скорочення поставок газу до Молдови з боку «Газпрому».

Казахстан втримався у трійці найбільших світових майнерів

Казахстан зберіг за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу є США, чия частка на загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці – Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Ілон Маск купив Twitter

Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск закрив угоду щодо придбання соціальної мережі Twitter за $44 млрд.

Напередодні кілька банків почали перераховувати кошти на спеціальний рахунок для фінансування покупки. Серед пайових інвесторів також була біржа Binance, яка виділила для цього $500 млн.

Cash App інтегрує BTC та Lightning Network

Користувачі платіжного сервісу Cash App тепер мають можливість отримувати платежі в BTC через Lightning Network.

Таким чином компанія та її розробники відреагували на великий попит своїх клієнтів на розрахунки в біткоїнах. Нові платіжні опції дозволяють розширити використання BTC у мікротранзакціях між звичайними користувачами з різних країн.

У Нью-Йорку відкрили акселератор Lightning-стартапів

Компанія Stone Ridge Holdings Group відкрила у Нью-Йорку перший акселератор стартапів, що спеціалізуються на технології Lightning Network.

Акселератор складається з 8-тижневої програми для найкращих стартапів з усього світу, яких запросять до Нью-Йорка з покриттям витрат на проживання та проїзд. Усі команди, які отримали запрошення від Stone Ridge Holdings Group, матимуть гарантовані інвестиції у розмірі $250 000.

На базі Lightning Network запустили біржу

Компанія Kollider запустила біржу деривативів в екосистемі Lightning Network після закриття посівного раунду на $2,35 млн.

У Kollider стверджують, що функціональність нового продукту дозволяє відкривати довгі та короткі позиції щодо біткоїна та хеджувати ризики. Компанія також представила браузерний гаманець Kollider Wallet.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024