Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Можливе банкрутство Core Scientific, нові «асіки» Canaan, заборона майнінгу в Молдові, рейтинг найбільших майнерів у світі, покупка Twitter Ілоном Маском, інтеграція BTC у Cash App, запуски акселератора Lightning-стартапів та Lightning-біржі.

Одному з найбільших майнерів загрожує банкрутство

Майнінгова компанія Core Scientific не може здійснити кредитні виплати у жовтні та листопаді 2022 року, а її акції протягом доби впали на 77%.

Капіталізація компанії також стрімко знизилася до $90 млн, хоча ще в липні 2021 року вона становила $4,3 млрд. Представники компанії підтвердили, що у разі банкрутства інвестори можуть втратити всі свої внески.

Canaan представив нове покоління майнерів

Виробник майнінгового обладнання Canaan представив дві нові моделі майнерів серії Avalon Made A13.

У Canaan стверджують, що нове обладнання має більшу потужність та енергоефективність порівняно з попередніми моделями. Зокрема, модель А1346 дозволяє досягти хешрейту 110 TH/s і показників ефективності 25 J/TH.

У Молдові заборонили майнінг

Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови заборонила у країні майнінг, а також імпорт відповідного обладнання.

Наприкінці жовтня Молдова зіткнулася з енергетичною кризою. Це сталося через те, що Україна перестала експортувати до неї 30% необхідної електроенергії через обстріл енергетичних об'єктів Росією. Водночас Молдавська ДРЕС не може поставити законтрактовані 70% через скорочення поставок газу до Молдови з боку «Газпрому».

Казахстан втримався у трійці найбільших світових майнерів

Казахстан зберіг за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу є США, чия частка на загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці – Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Ілон Маск купив Twitter

Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск закрив угоду щодо придбання соціальної мережі Twitter за $44 млрд.

Напередодні кілька банків почали перераховувати кошти на спеціальний рахунок для фінансування покупки. Серед пайових інвесторів також була біржа Binance, яка виділила для цього $500 млн.

Cash App інтегрує BTC та Lightning Network

Користувачі платіжного сервісу Cash App тепер мають можливість отримувати платежі в BTC через Lightning Network.

Таким чином компанія та її розробники відреагували на великий попит своїх клієнтів на розрахунки в біткоїнах. Нові платіжні опції дозволяють розширити використання BTC у мікротранзакціях між звичайними користувачами з різних країн.

У Нью-Йорку відкрили акселератор Lightning-стартапів

Компанія Stone Ridge Holdings Group відкрила у Нью-Йорку перший акселератор стартапів, що спеціалізуються на технології Lightning Network.

Акселератор складається з 8-тижневої програми для найкращих стартапів з усього світу, яких запросять до Нью-Йорка з покриттям витрат на проживання та проїзд. Усі команди, які отримали запрошення від Stone Ridge Holdings Group, матимуть гарантовані інвестиції у розмірі $250 000.

На базі Lightning Network запустили біржу

Компанія Kollider запустила біржу деривативів в екосистемі Lightning Network після закриття посівного раунду на $2,35 млн.

У Kollider стверджують, що функціональність нового продукту дозволяє відкривати довгі та короткі позиції щодо біткоїна та хеджувати ризики. Компанія також представила браузерний гаманець Kollider Wallet.

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Біткоїн випередив за прибутковістю всі традиційні інвестиційні активи. Євген Комчук 20 березня 2023
Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Шахраї отримали віддалений доступ до гарячих гаманців користувачів. Дмитро Харьков 20 березня 2023
Coinbase хоче відкрити нову біржу Coinbase хоче відкрити нову біржу Нова платформа працюватиме за межами США, зосередившись на глобальних клієнтах. Євген Комчук 20 березня 2023