У Молдові заборонили майнінг

У Молдові заборонили майнінг

Країна втратила частину імпортної електроенергії, що спровокувало енергетичну кризу.

Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови заборонила у країні майнінг, а також імпорт відповідного обладнання. Це один із заходів, вжитих у зв'язку з енергетичною кризою, повідомляється на офіційному сайті уряду.

Наприкінці жовтня Молдова зіткнулася з енергетичною кризою. Це сталося у зв'язку з тим, що Україна перестала експортувати їй 30% необхідної електроенергії через обстріл енергетичних об'єктів Росією. Водночас Молдавська ДРЕС не може поставити законтрактовані 70% - через скорочення поставок газу до Молдови з боку «Газпрому».

У зв'язку з цим країна зараз закуповує електроенергію в Румунії. А найбільший постачальник електроенергії у Молдові попередив про можливі віялові відключення.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Стан енергетики у Молдові

Сьогодні Молдова не може задовольнити власні потреби в електроенергії. Тому вона змушена імпортувати значні обсяги з України та інших країн. Вживаються заходи щодо інтеграції енергосистеми Молдови до загальноєвропейської. Проте більш розвинений майнінг міг би сприяти раціональному використанню енергоресурсів та технологічним інноваціям у цій сфері.

Регулювання Біткоїн-індустрії в країні

Щодо Біткоїн-регулювання в країні, то Національний банк Молдови займає дуже непродуктивну позицію. Згідно з офіційними заявами регулятора біткоїн не має реального забезпечення і тому не може бути визнаний законним платіжним засобом.

Національний банк підкреслює лише ризики цифрових активів, пов'язані з волатильністю, та ігнорує значні переваги біткоїна для приватних та інституційних інвесторів. До того ж терміни «віртуальна валюта» і «віртуальний актив» не визначені й вживаються як абсолютні синоніми. Таким чином, сьогодні обіг біткоїна та цифрових валют у країні досі не врегульовано.

Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Представники біржі пояснили це тим, що занепокоєні через ситуацію з TerraUSD. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000 Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000 Головний цифровий актив продовжує помірне, але впевнене зростання. Дмитро Харьков 29 вересня 2023
SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF Комісія вирішила перенести на січень рішення за заявками від BlackRock, Invesco, Bitwise та Valkyrie. Володимир Гришенко 29 вересня 2023