У Молдові заборонили майнінг

У Молдові заборонили майнінг

Країна втратила частину імпортної електроенергії, що спровокувало енергетичну кризу.

Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови заборонила у країні майнінг, а також імпорт відповідного обладнання. Це один із заходів, вжитих у зв'язку з енергетичною кризою, повідомляється на офіційному сайті уряду.

Наприкінці жовтня Молдова зіткнулася з енергетичною кризою. Це сталося у зв'язку з тим, що Україна перестала експортувати їй 30% необхідної електроенергії через обстріл енергетичних об'єктів Росією. Водночас Молдавська ДРЕС не може поставити законтрактовані 70% - через скорочення поставок газу до Молдови з боку «Газпрому».

У зв'язку з цим країна зараз закуповує електроенергію в Румунії. А найбільший постачальник електроенергії у Молдові попередив про можливі віялові відключення.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Стан енергетики у Молдові

Сьогодні Молдова не може задовольнити власні потреби в електроенергії. Тому вона змушена імпортувати значні обсяги з України та інших країн. Вживаються заходи щодо інтеграції енергосистеми Молдови до загальноєвропейської. Проте більш розвинений майнінг міг би сприяти раціональному використанню енергоресурсів та технологічним інноваціям у цій сфері.

Регулювання Біткоїн-індустрії в країні

Щодо Біткоїн-регулювання в країні, то Національний банк Молдови займає дуже непродуктивну позицію. Згідно з офіційними заявами регулятора біткоїн не має реального забезпечення і тому не може бути визнаний законним платіжним засобом.

Національний банк підкреслює лише ризики цифрових активів, пов'язані з волатильністю, та ігнорує значні переваги біткоїна для приватних та інституційних інвесторів. До того ж терміни «віртуальна валюта» і «віртуальний актив» не визначені й вживаються як абсолютні синоніми. Таким чином, сьогодні обіг біткоїна та цифрових валют у країні досі не врегульовано.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024