Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Історичне рішення суду у справі Крейга Райта, MicroStrategy продовжує купувати біткоїни, Grayscale створить ще один біткоїн-ETF, Lightning Network зростає, влада США загрожує податками майнерам, біткоїн-ETF BlackRock зібрав понад 200 000 BTC, зросла кількість биткоїн-мільйонерів.

Суд вирішив, що Крейг Райт – не Сатоші Накамото

Австралійський бізнесмен Крейг Райт не є Сатоші Накамото. Відповідне рішення ухвалив суд Лондона після заключних аргументів у процесі за позовом Crypto Open Patent Alliance (COPA).

Суддя дійшов висновку, що Крейг Райт не є ні Сатоші Накамото, ні творцем Біткоїна, ні автором White Paper (програмного документа) головного цифрового активу.

MicroStrategy купила ще 12 000 біткоїнів

Компанія MicroStrategy за останній тиждень придбала 12 000 біткоїнів. У період з 26 лютого по 10 березня MicroStrategy придбала близько 12 000 біткоїнів приблизно за $821,7 млн. Біткоїни було куплено в середньому по $68 477 за монету.

Сьогодні MicroStrategy володіє загалом приблизно 205 000 BTC, які були придбані на загальну суму $6,91 млрд за середньою ціною купівлі приблизно $33 706 за біткоїн.

Grayscale збирається створити ще один біткоїн-ETF

Компанія-емітент спотового біткоїн-ETF Grayscale збирається створити ще одну «спрощену» версію свого фонду.

Компанія Grayscale подала заявку до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) 11 березня. Передбачається, що у Grayscale Bitcoin Mini Trust будуть нижчі комісії, ніж у початкового фонду. Точний розмір залишається невідомим, але зараз збори GBTC становлять 1,5%.

Пропускна спроможність Lightning Network зростає

Пропускна спроможність мережі Lightning зросла на 37% за останній місяць і досягла історичного максимуму в $325 млн.

Однак потужність у біткоїн-вимірі знизилася на 5%. Збільшення пропускної спроможності в доларах США збігається з оновленням біткоїном історичних максимумів більше ніж у $70 000.

Адміністрація Байдена пропонує нові податки для майнерів

Адміністрація президента США Джо Байдена включила пропозицію щодо 30% податку на електроенергію для майнерів у план бюджету на 2025 рік.

Ініціатори податку планують його впроваджувати у три стадії: 10% у перший рік, 20% – у другий та 30% – у третій. Якщо податок затвердять, то через високу конкуренцію у сфері майнінгу та залежність від цін на електроенергію робота майнерів у США буде під великим питанням.

Біткоїн-фонд Blackrock залучив вже понад 200 000 BTC

Після всього двох місяців торгівлі біржовий біткоїн-фонд IBIT компанії BlackRock 11 березня перевищив позначку в 200 000 BTC в активах під управлінням.

Загалом нові дев'ять спотових біткоїн-ETF – крім перетвореного фонду GBTC компанії Grayscale – мають у цілому понад 420 000 BTC. З дев'яти нових ETF на другому місці знаходиться FBTC від Fidelity з більш ніж 128 000 BTC, а на третьому – ARKB від Ark Invest 21Shares із майже 38 000 BTC, згідно з даними BitMEX Research.

Число біткоїн-мільйонерів стрімко зростає

У зв'язку з активним зростанням курсу BTC щодня фіксується близько 2 млн адрес, баланс яких перевищив $1 млн в еквіваленті.

За підрахунками експертів, щодня додаються по 2 млн біткоїн-адрес з балансом від $1 млн. Однак приріст цього показника поки що значно нижчий порівняно з попереднім бичачим періодом. У 2020–2021 роках щодня в середньому з'являлося по 4 млн біткоїн-адрес з балансом у $1 млн і понад 2000 – з балансом у $10 млн.

Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Кошти переказали на нову адресу, частина з яких пройшла через міксер Tornado Cash. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Це може статись через геополітичну нестабільність та інфляційний тиск у США. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Функціональність та масштабованість Біткоїн-екосистеми продовжує зростати. Дмитро Харьков 18 липня 2024