Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Історичне рішення суду у справі Крейга Райта, MicroStrategy продовжує купувати біткоїни, Grayscale створить ще один біткоїн-ETF, Lightning Network зростає, влада США загрожує податками майнерам, біткоїн-ETF BlackRock зібрав понад 200 000 BTC, зросла кількість биткоїн-мільйонерів.

Суд вирішив, що Крейг Райт – не Сатоші Накамото

Австралійський бізнесмен Крейг Райт не є Сатоші Накамото. Відповідне рішення ухвалив суд Лондона після заключних аргументів у процесі за позовом Crypto Open Patent Alliance (COPA).

Суддя дійшов висновку, що Крейг Райт не є ні Сатоші Накамото, ні творцем Біткоїна, ні автором White Paper (програмного документа) головного цифрового активу.

MicroStrategy купила ще 12 000 біткоїнів

Компанія MicroStrategy за останній тиждень придбала 12 000 біткоїнів. У період з 26 лютого по 10 березня MicroStrategy придбала близько 12 000 біткоїнів приблизно за $821,7 млн. Біткоїни було куплено в середньому по $68 477 за монету.

Сьогодні MicroStrategy володіє загалом приблизно 205 000 BTC, які були придбані на загальну суму $6,91 млрд за середньою ціною купівлі приблизно $33 706 за біткоїн.

Grayscale збирається створити ще один біткоїн-ETF

Компанія-емітент спотового біткоїн-ETF Grayscale збирається створити ще одну «спрощену» версію свого фонду.

Компанія Grayscale подала заявку до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) 11 березня. Передбачається, що у Grayscale Bitcoin Mini Trust будуть нижчі комісії, ніж у початкового фонду. Точний розмір залишається невідомим, але зараз збори GBTC становлять 1,5%.

Пропускна спроможність Lightning Network зростає

Пропускна спроможність мережі Lightning зросла на 37% за останній місяць і досягла історичного максимуму в $325 млн.

Однак потужність у біткоїн-вимірі знизилася на 5%. Збільшення пропускної спроможності в доларах США збігається з оновленням біткоїном історичних максимумів більше ніж у $70 000.

Адміністрація Байдена пропонує нові податки для майнерів

Адміністрація президента США Джо Байдена включила пропозицію щодо 30% податку на електроенергію для майнерів у план бюджету на 2025 рік.

Ініціатори податку планують його впроваджувати у три стадії: 10% у перший рік, 20% – у другий та 30% – у третій. Якщо податок затвердять, то через високу конкуренцію у сфері майнінгу та залежність від цін на електроенергію робота майнерів у США буде під великим питанням.

Біткоїн-фонд Blackrock залучив вже понад 200 000 BTC

Після всього двох місяців торгівлі біржовий біткоїн-фонд IBIT компанії BlackRock 11 березня перевищив позначку в 200 000 BTC в активах під управлінням.

Загалом нові дев'ять спотових біткоїн-ETF – крім перетвореного фонду GBTC компанії Grayscale – мають у цілому понад 420 000 BTC. З дев'яти нових ETF на другому місці знаходиться FBTC від Fidelity з більш ніж 128 000 BTC, а на третьому – ARKB від Ark Invest 21Shares із майже 38 000 BTC, згідно з даними BitMEX Research.

Число біткоїн-мільйонерів стрімко зростає

У зв'язку з активним зростанням курсу BTC щодня фіксується близько 2 млн адрес, баланс яких перевищив $1 млн в еквіваленті.

За підрахунками експертів, щодня додаються по 2 млн біткоїн-адрес з балансом від $1 млн. Однак приріст цього показника поки що значно нижчий порівняно з попереднім бичачим періодом. У 2020–2021 роках щодня в середньому з'являлося по 4 млн біткоїн-адрес з балансом у $1 млн і понад 2000 – з балансом у $10 млн.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024