Адміністрація Байдена пропонує нові податки для майнерів

Адміністрація Байдена пропонує нові податки для майнерів

Якщо нова ініціатива буде затверджена, видобувати біткоїни у США стане невигідно.

Адміністрація президента США Джо Байдена включила пропозицію щодо 30%-го податку на електроенергію для майнерів у план бюджету на 2025 рік. Про це повідомляє Cointelegraph.

Ініціатори податку планують його запроваджувати у три стадії: 10% у перший рік, 20% – у другий і 30% – у третій. Якщо податок затвердять, то зважаючи на високу конкуренцію у сфері майнінгу та залежність від цін на електроенергію, робота майнерів у США буде під великим питанням.

Раніше вже було прийнято рішення відмовитися від такої ідеї. Але адміністрація Байдена поновлює активне обговорення цієї пропозиції. Також майнерів хочуть зобов’язати надавати додаткову звітність щодо обсягів та джерел енергії, що використовується.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Реакція Біткоїн-спільноти

Як майнери, так і біткоїнери загалом відреагували на цю пропозицію вкрай негативно. Вони вбачають у цьому регуляторний тиск, що спричинить масову міграцію майнерів у інші юрисдикції (на зразок того, що відбулося у 2021 році після спроб заборони у Китаї).

Віцепрезидент компанії Riot Platforms П’єр Рошар прокоментував ситуацію наступним чином: «Адміністрація Байдена пропонує 30% податок на електроенергію, яку використовують майнери, навіть якщо ви працюєте поза мережею, використовуючи власну сонячну та вітрову генерацію. Всі причини, які вони наводять, є вигаданими, їхня справжня причина полягає у тому, що вони хочуть придушити Біткоїн і запустити CBDC».

Тиск в інших країнах

Наразі чимало юрисдикцій запроваджують обмеження для Біткоїн-індустрії. Зокрема влада Китаю закликала громадян та компанії не брати участі в торгівлі BTC або біткоїн-ETF. А у ЄС запроваджують регуляторну ініціативу MiCA, що створює загрози для приватності цифрових транзакцій.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024