Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Україна перейнялася Біткоїном через МВФ, MicroStrategy докупила BTC, Ledger звинуватили у зборі інформації про користувачів, клієнти Mt. Gox почали отримувати компенсації, кількість Біткоїн-нод збільшилася, складність майнінгу зросла, статки Чанпена Чжао зросли на $25 млрд.

Україна прагне врегулювати Біткоїн заради траншу МВФ

Кабінет міністрів 27 грудня ухвалив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки, яка є умовою кредитної програми Міжнародного валютного фонду (МВФ). Окрім іншого, документ передбачає низку ініціатив, спрямованих на регулювання ринку цифрових активів

Автори документа зазначили, що оподаткування криптовалют є предметом постійних дискусій на національному та міжнародному рівнях. Вони вважають, що розроблення єдиних правил регулювання віртуальних активів в Україні має відбуватися відповідно до ініціатив ЄС.

MicroStrategy докупила ще 14 620 BTC

Компанія MicroStrategy докупила ще 14 620 біткоїнів, витративши на це $615,7 млн. В результаті покупки сукупний обсяг біткоїнів, що належать MicroStrategy, становив 189 150 BTC, що відповідає $5,9 млрд за середньої ціни покупки одного BTC у межах $31.

Компанія продовжує накопичувати біткоїни на тлі очікувань потенційного схвалення біржового спотового біткоїн-фонду (ETF) у США.

Ledger звинуватили у порушенні конфіденційності користувачів

Програмне забезпечення Ledger Live відстежує своїх користувачів і накопичує дані про них.

Розробники досліджували код програми та виявили, що вона виконує «перевірку справжності пристрою» щоразу, коли користувач підключає свій пристрій Ledger до комп'ютера або телефону.

Стартували виплати клієнтам Mt. Gox

Біржа-банкрут Mt. Gox почала надсилати користувачам виплати в японських ієнах через PayPal – майже через 10 років після того, як кошти були заблоковані на торговельному майданчику 24 лютого 2014 року.

Дехто з користувачів підтвердили, що їм надійшли виплати, як доказ продемонстрували в соцмережах скріншот електронного листа, що містить квитанцію про сплату через PayPal. Один користувач зазначив, що біржа погасила лише частину його вимог.

Кількість Біткоїн-нод зросла до 65 000

Сумарна кількість Біткоїн-нод протягом 2023 року збільшилася з 47 000 до 65 000. При цьому точна кількість активних нод не називається.

Зростання числа активних Біткоїн-нод має життєво важливе значення для роботи та захищеності мережі. Ноди перевіряють і підтверджують транзакції та блоки, що забезпечує децентралізацію та безпеку Біткоїна.

Складність майнінгу оновила максимум

Черговий перерахунок складності майнінгу Біткоїна відбувся в суботу, 23 грудня, після чого цей показник оновив максимум, досягнувши 72,01 T (+6,98%).

Середній хешрейт мережі досяг 515,36 EH/s, а на видобуток одного блоку тепер потрібно в середньому 9 хвилин 21 секунда.

Статки засновника Binance за рік зросли на $25 млрд

У 2023 році статки колишнього генерального директора Binance Holdings Ltd Чанпена Чжао зросли на $25 млрд і становили приблизно $37 млрд.

Накопичити капітал йому вдалося за рахунок контрольного пакета акцій найбільшої у світі криптовалютної біржі Binance, яку він започаткував. Незважаючи на те, що цього року компанія втратила частину ринку, загалом вона виграла від зростання обсягів торгів, який супроводжував бичачий тренд на крипторинку.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024