Кількість Біткоїн-нод зросла до 65 000

Кількість Біткоїн-нод зросла до 65 000

Зі збільшенням числа нод зростає децентралізація та захищеність мережі.

Сумарна кількість Біткоїн-нод протягом 2023 року збільшилася з 47 000 до 65 000. Про це написав співзасновник компанії Casa Джеймсон Лопп на своїй сторінці в соцмережі X.

«Згідно з оцінками розробника Люка Дашжра, загальна кількість нод Біткоїна збільшилася з 47 000 до 65 000 протягом 2023 року», – написав Лопп.

При цьому точна кількість активних нод не називається.

Про важливість Біткоїн-нод

Зростання числа активних Біткоїн-нод має життєво важливе значення для роботи та захищеності мережі. Ноди перевіряють і підтверджують транзакції та блоки, що забезпечує децентралізацію та безпеку Біткоїна.

Збільшення кількості нод підвищує розподіл мережі, роблячи її менш уразливою до атак і цензури. Крім того, це сприяє зміцненню протоколу, оскільки кожна нода містить повну копію блокчейну Біткоїна, забезпечуючи його збереження та доступність. Таким чином, що більше активних нод, то більш розподіленою, безпечною та надійною стає мережа Біткоїна.

Що таке Біткоїн-нода та як її запустити
Що таке Біткоїн-нода та як її запустити
Децентралізація – ключова характеристика Біткоїна, завдяки якій він не має єдино...
Ігор Королишин 28 жовтня 2022

Кількість активних Біткоїн-нод

Станом на листопад, уперше за десятиліття кількість активних Біткоїн-нод перевищила 17 000. Такий показник – це значне зростання порівняно з 10 000 вузлів у 2020 році. За останні два роки їхня кількість зросла на 70%.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024