Стартували виплати клієнтам Mt. Gox

Стартували виплати клієнтам Mt. Gox

Деякі користувачі підтвердили, що отримали компенсації від збанкрутілої біржі.

Кредитори біржі-банкрута Mt. Gox почали отримувати виплати у фіатних валютах за свої біткоїни, які були заморожені на біржі з лютого 2014 року. Про це повідомляє Cointelegraph.

Як стало відомо, Mt. Gox почала відправляти користувачам виплати в японських ієнах через PayPal – майже через десять років після того, як кошти було заблоковано на біржі 24 лютого 2014 року.

Дехто з користувачів підтвердив, що їм надійшли виплати, як доказ вони продемонстрували в соцмережах скріншот електронного листа, що містить квитанцію про оплату через PayPal.

Один користувач зазначив, що біржа погасила лише частину його вимог (йому мають компенсувати 0,125 BTC). Поки він отримав лише $200 в ієнах і все ще чекає на залишок у розмірі $748.

У Mt. Gox підтвердили, що виплати кредиторам здійснюватимуться кількома траншами, включаючи базове погашення, дострокове одноразове погашення та проміжне погашення.

Один із перших випадків нових виплат Mt. Gox зафіксовано 21 грудня, коли користувач соцмережі X (Twitter) повідомив, що отримав свої кошти від Mt. Gox через банківський переказ, який був зарахований на його рахунок у японських єнах.

Як збанкрутувала біржа

Майже 10 років тому біржа Mt. Gox зіштовхнулася із серйозними проблемами, які призвели до закриття. У неї вкрали велику суму біткоїнів, що підірвало довіру користувачів та інвесторів.

У 2014 році біржа оголосила про втрату близько 850 000 BTC через серію атак хакерів, що на той момент становило значну частину всіх біткоїнів в обігу. Ця втрата не тільки завдала збитків інвесторам, а й виявила критичні недоліки в системі безпеки та управління Mt. Gox. Нездатність біржі забезпечити адекватний захист і відновлення втрачених коштів призвела до банкрутства.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Виплати постраждалим

План виплат відшкодувань потерпілим клієнтам біржі було затверджено японським судом у 2018 році. Проте ці виплати неодноразово переносилися.

Своєю чергою, довірчий керуючий Mt. Gox Нобуакі Кобаясі заявив, що «докладе всіх зусиль, щоб розпочати виплати готівкою протягом 2023 року».

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024